Rozwiń filtry
  Zwiń filtry

  Filtruj produkty

  Wymiary
  Złącza
  Waga
  Produkty: 2

Dla wielu sympatyków gier na PC korzystanie z klawiatury i myszki nie jest optymalnym rozwiązaniem. Często poszukują kontrolera, który będzie wygodniejszy w wirtualnej bijatyce lub grze sportowej. Korzystnym rozwiązaniem w takiej sytuacji mogą okazać się pady. Oczywiście osoby, które są przyzwyczajone do klasycznego zestawu, klawiatury z myszą, zapewne będą potrzebować kilku godzin, by oswoić się z nowym sposobem sterowania. Z czasem jednak docenią zalety nowego kontrolera.

Podejmując decyzję o zakupie pada należy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Podstawowym będzie sposób komunikacji kontrolera z naszym komputerem. Mamy tu wybór pomiędzy urządzeniami na kablu oraz bezprzewodowymi. Te pierwsze zazwyczaj będą tańsze. Bardzo często uważane są również za niezawodne. Kontrolery, które komunikują się bezprzewodowe łączą się z komputerem za pomocą Bluetooth lub sieci radiowej. W tym przypadku niewątpliwą zaletą jest brak ograniczeń spowodowanych długością przewodu. Liczyć się trzeba niestety z koniecznością wymiany baterii lub ładowaniem akumulatorów. Warto dodać, że najnowsze urządzenia dostępne na rynku gwarantują stabilne połączenie, które nie odbiega jakością od ich przewodowych konkurentów.

Wybierając konkretny model należy sprawdzić jego kompatybilność z komputerem. Pady przeznaczone do współpracy z określoną konsolą mogą nie działać po podłączeniu ich do PC. Istotnym parametrem w wielu grach jest dostępność przycisków, zazwyczaj im jest ich więcej, tym lepiej. Będziemy mogli je konfigurować według własnych preferencji.

Ostatnią ważną kwestią jest ergonomia. Kontroler musi być odpowiednio wyprofilowany i dobrze leżeć w dłoniach. Zastosowanie powierzchni antypoślizgowych zwiększy precyzję sterowania i pewny chwyt. Natomiast niską wagę urządzenia docenimy podczas wielogodzinnej rozrywki. Wszystkie te dane znajdziemy w specyfikacji technicznej każdego urządzenia.

Rozwiń opis
Zwiń opis