Dostępne na rynku słuchawki gamingowe powstały, by każdy fan gier mógł się zanurzyć w świecie wirtualnej rozgrywki. Wpływają one bezpośrednio na komfort, ale też na jakość gry. Ważne zatem jest by dobrać je odpowiednio do własnych preferencji. Dla jednych najistotniejszym elementem będzie lekka konstrukcja, dla innych tłumienie dźwięków z otoczenia lub doskonała wentylacja.

Dobre słuchawki gamingowe powinny być prze wszystkim wygodne, ponieważ będziemy spędzać w nich wiele czasu. W tej roli doskonale sprawdzą się konstrukcje otaczające całe małżowiny uszne. Nauszniki wykonane z pianki, która dopasowuje się do kształtu naszego ciała zagwarantują komfort użytkowania oraz skutecznie odizolują nas od dźwięków z otoczenia. Dzięki temu nie będziemy także przeszkadzać reszcie domowników lub sąsiadom. Zazwyczaj w przypadku słuchawek dla graczy ich waga będzie niższa, niż klasycznych modeli przeznaczonych głównie do słuchania muzyki. To z kolei przełoży się na wygodne użytkowanie podczas wielogodzinnej rozrywki.

Jakość dźwięku to bardzo ważny parametr. Dlatego wiele modeli słuchawek projektowana jest w ten sposób, by ich użytkownik mógł doświadczyć dźwięku przestrzennego i odniósł wrażenie, że znajduje się w centrum wydarzeń rozgrywających się na ekranie monitora. Wysokiej klasy przetworniki zagwarantują czyste brzmienie i mocne podbicie basów.

Standardowym wyposażeniem słuchawek przeznaczonych do gamingu jest pilot pozwalający na indywidualne ustawienie poziomu głośności. Dzięki termu będziemy mogli szybciej usłyszeć zbliżającego się przeciwnika. W modelach przewodowych istotna jest też elastyczność przewodu, tu najlepiej sprawdzaj się kable w oplocie.

Mikrofon przytwierdzony najczęściej na jednej ze słuchawek pozwala pozostać w kontakcie ze swoją drużyną. Często montowany jest na elastycznym pałąku, który można indywidualnie dopasować do własnych preferencji czy kształtu twarzy. W niektórych modelach można go odpinać by nie przeszkadzał, np. podczas słuchania muzyki.

Rozwiń opis
Zwiń opis