Rozwiń filtry
  Zwiń filtry

  Filtruj produkty

  Waga
  Napięcie wejściowe
  Długość przewodu
  Produkty: 1

Jak często zdarzało się, że pady Twojej konsoli były rozładowane właśnie wtedy, gdy miałeś ochotę na rozegranie wirtualnej potyczki? Konieczność ich doładowania oraz czas oczekiwania często skutecznie uprzykrzają perspektywę dobrej zabawy. Rozwiązaniem tego problemu będą stacje ładujące do padów. Są to urządzenia dzięki, którym nasze kontrolery zawsze będą naładowane i gotowe do użycia w każdej chwili. Szczególnie uzasadniony jest zakup takiej stacji w przypadku gdy posiadamy dwa pady. Umieszczając je w tego typu urządzeniu naładujemy oba kontrolery w tym samym czasie. Dzięki temu unikniemy konieczności przepinania kabli z jednego gamepada do drugiego.

Na samym początku należy podkreślić, że w tej kategorii nie ma urządzeń uniwersalnych. Dlatego w pierwszej kolejności zwróćmy uwagę czy dana stacja ładująca jest dedykowana konsoli PlayStation czy Xbox. Niestety każda z nich ma inne kontrolery, odmienny sposób ładowania, a to też przekłada się na różne umiejscowienie padów w stacji dokującej.

Decydując się na zakup takiej stacji zwróćmy uwagę na bezpieczeństwo ładowania naszych kontrolerów. Wysokiej klasy urządzenie powinno być wyposażone w zabezpieczenie przeciwprzepięciowe oraz przeciwzwarciowe. Uchronią one pady przed uszkodzeniem oraz zapewnią dłuższą żywotność akumulatorów, które są w nich zainstalowane. Praktycznym rozwiązaniem będą również diody informujące o postępie ładowania gamepadów, które często zmieniają swoją barwę w momencie pełnego naładowania baterii.

Oprócz podstawowej funkcji jaką jest ładowanie kontrolerów, stacja umożliwi bezpieczne przechowywanie urządzeń sterujących. Będą one zajmowały mniej miejsca oraz unikniemy nerwowego ich szukania w szafkach lub na półkach obok telewizora. Bardzo często same stacje ładujące do padów mają podobny design co nasza konsola. Dzięki temu połączymy estetykę z szybkim i bezpiecznym ładowaniem naszych ulubionych kontrolerów.

Rozwiń opis
Zwiń opis