Porady

Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telefonu? 

Porady Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telefonu? 

Podłączanie słuchawek bezprzewodowych – jak zrobić to poprawnie? 

Istnieją dwie możliwości tego, jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telefonu. Najpopularniejszym sposobem jest sparowanie ich przy pomocy technologii Bluetooth. Drugim znanym, ale mniej powszechnym sposobem parowania jest poprzez moduł Near Field Communication (NFC). Jednak w tym przypadku należy wziąć pod uwagę fakt, że nie wszystkie urządzenia są w niego wyposażone. Podłączanie słuchawek bezprzewodowych do smartfona może się nieco różnić w zależności od modelu urządzenia i telefonu, ale poszczególne kroki postępowania są dość uniwersalne.

Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telefonu

Jak zbudowane są słuchawki bezprzewodowe? 

Słuchawki bezprzewodowe, jak sama nazwa wskazuje są pozbawione kabli, które niejednokrotnie utrudniają użytkowanie. Z pewnością zwiększają one swobodę eksploatacji, ponieważ eliminują potrzebę szukania urządzenia źródłowego, do którego muszą być podłączone. Wpływa to na wzrost komfortu np. w przemieszczaniu się, którego nic nie ogranicza. Warto również wspomnieć o łatwości w obsłudze, która wynika z wbudowanych przycisków lub dotykowej powierzchni, dzięki którym możliwa jest regulacja np. głośności. 

Słuchawki TWS

Słuchawki True Wireless Stereo (TWS) to rodzaj nowoczesnych słuchawek bezprzewodowych, które łączą w sobie wygodę noszenia oraz wysokie wrażenia dźwiękowe. Są całkowicie pozbawione kabli, zarówno między sobą, jak i urządzeniem źródłowym. Każda słuchawka jest niezależna oraz łączy się bezprzewodowo ze sprzętem elektronicznym. Co więcej są one zazwyczaj bardzo kompaktowe i lekkie, co wpływa na dużą wygodę w noszeniu. Słuchawki TWS cechują się znacznie mniejszymi rozmiarami od tradycyjnych nausznych. Warto zaznaczyć, że TWS korzystają z technologii Bluetooth do nawiązywania połączenia ze smartfonem, tabletem lub innym urządzeniem posiadającym tę funkcję. Zapewnia to wygodne oraz zdalne połączenie. 

Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telefonu
Bezprzewodowe słuchawki Bluetooth TWS-12 Savio

Jak połączyć słuchawki bezprzewodowe ze smartfonem przy pomocy Bluetooth?

W celu połączenia słuchawek bezprzewodowych ze smartfonem przy pomocy Bluetooth należy postępować w następujący sposób: 

 1. Włącz słuchawki i tryb parowania, który jest aktywny po ich uruchomieniu. Jeśli słuchawki wyposażone są w diodę, powinna się ona zapalić sygnalizując włączenie. 
 1. Przejdź do modułu Bluetooth w smartfonie, a następnie otwórz listę dostępnych urządzeń. 
 1. Poczekaj, aż telefon przeskanuje dostępne sprzęty, które posiadają uruchomioną funkcję Bluetooth. 
 1. Odszukaj w spisie aktywnych urządzeń swoich słuchawek, a następnie kliknij w ich nazwę i poczekaj na połączenie. 
 1. Możliwe, iż przed sparowaniem sprzętów, na telefonie wyświetli się komunikat dotyczący tego, czy na pewno chcesz połączyć słuchawki. W takim przypadku kliknij na zatwierdzające okienko. 
 1. Gdy smartfon zapyta, czy ma zezwolić na dostęp do multimediów oraz mikrofonu udziel mu zgody, aby móc bez problemów rozmawiać i słuchać. 
 1. Po wykonaniu wszystkich kroków możesz bez przeszkód z nich korzystać. 

Co ważne, jeśli słuchawki są już sparowane ze smartfonem, to w przyszłości wystarczy je włączyć oraz uruchomić Bluetooth w telefonie, aby połączyły się automatycznie. 

Jak połączyć słuchawki bezprzewodowe z telefonem wykorzystując NFC? 

Near Field Communication (NFC), to technologia, która umożliwia szybkie i łatwe parowanie urządzeń. Co prawda, dźwięk nadal przesyłany jest poprzez fale radiowe przy wykorzystaniu technologii Bluetooth, a połączenie przez NFC stanowi jedynie ułatwienie w parowaniu urządzeń. Jeśli chcesz połączyć słuchawki bezprzewodowe z telefonem wykorzystując NFC kieruj się następującymi krokami. 

 1. Sprawdź, czy twoje słuchawki oraz telefon obsługują NFC. Obecnie, większość urządzeń jest wyposażona w tę technologię. W tym celu odszukaj frazy w ustawieniach. 
 1. Upewnij się, że funkcja jest włączona zarówno na słuchawkach, jak i na telefonie. 
 1. Na większości smartfonów znajdziesz obszar NFC na tylnej lub przedniej części urządzenia. Może to być logo lub inne oznaczenie. W niektórych przypadkach znajduje się obok aparatu. 
 1. Zbliż do siebie obszary NFC obu sprzętów. Weź pod uwagę, że ta technologia działa na bardzo małą odległość do 20 cm. 
 1. Jeśli jest to wymagane, zaakceptuj połączenie. Komunikat może pojawić się na ekranie telefonu. 
 1. Po udanym skanowaniu oraz połączeniu obu urządzeń przy wykorzystaniu technologii Near Field Communication dźwięk będzie przesyłany na słuchawki. 

Pamiętaj, że jeśli Twoje słuchawki nie obsługują NFC, będziesz musiał sparować je z telefonem za pomocą tradycyjnej metody poprzez ustawienia połączeń Bluetooth. 

Co zrobić, gdy słuchawki bezprzewodowe nie chcą się sparować? 

Kroki, które należy wykonać, aby połączyć słuchawki bezprzewodowe są już znane. Jednak z różnych przyczyn nie zawsze się to udaje. Poniżej znajdziesz obszary wymagające sprawdzenia w przypadku, gdy urządzenia nie zostały ze sobą sparowane. 

 • Zgodność. Upewnij się, że słuchawki są kompatybilne z urządzeniem, z którym następuje próba parowania. Sprawdź również, czy oba sprzęty obsługują ten sam standard bezprzewodowej łączności. 
 • Bluetooth: Zobacz, czy funkcja jest włączona na obu urządzeniach. W przypadku telefonu lub tabletu tę opcję znajdziesz w ustawieniach. 
 • Stare połączenia: Skontroluj, czy słuchawki nie są już sparowane z innym urządzeniem. Jeśli tak, usuń na nim stare połączenie. 
 • Tryb parowania: Niektóre słuchawki bezprzewodowe posiadają specjalną metodę łączenia. Przeczytaj instrukcję ich obsługi, aby dowiedzieć się, czy takie tryby istnieją oraz jak je aktywować. 
 • Wyłączanie i włączanie słuchawek: Wyłącz słuchawki i uruchom je ponownie. Często jest to najskuteczniejszy sposób, jeśli chodzi o rozwiązywanie problemów. 
 • Ponowne włożenie do etui. Ten sposób wiąże się jednoznacznie ze zresetowaniem słuchawek. 
 • Wyłączanie innych urządzeń Bluetooth: W pobliżu mogą się znajdować różne sprzęty Bluetooth, które zakłócają proces parowania. Wyłącz inne urządzenia wyposażone w tę funkcję lub oddal się od nich. 
 • Aktualizacja oprogramowania: Upewnij się, że oprogramowanie słuchawek oraz sprzęt, z którym próbujesz się sparować, jest zaktualizowane do najnowszej wersji. 
 • Reset ustawień Bluetooth: W niektórych przypadkach może wystąpić konieczność zresetowanie ustawień Bluetooth na telefonie lub słuchawkach. W tym przypadku warto zaznaczyć, że po przywróceniu stanu wyjściowego nastąpi utrata wszystkich połączonych urządzeń. 

Gdy po sprawdzeniu tych obszarów problem z parowaniem nadal istnieje, warto rozważyć skontaktowanie się z producentami. Wówczas pomoc techniczna udzieli potrzebnych informacji. 

Dlaczego słuchawki bezprzewodowe rozłączają się ze smartfonem?

Zazwyczaj słuchawki bezprzewodowe po podłączeniu działają bez zarzutu. Jednak czasami zdarzają się sytuacje, że nastąpi ich rozłączenie ze smartfonem. Wpływ na to mogą mieć czynniki techniczne obu urządzeń lub ewentualne problemy. 

Do najczęściej występujących przyczyn zaistnienia takiej sytuacji można zaliczyć zasięg Bluetooth, który jest ograniczony, a rzeczywista jego wartość dla tej kategorii urządzeń wynosi do 10 m. W związku z tym, gdy sprzęty znajdą się zbyt daleko od siebie, może nastąpić przerwa w ich łączeniu. 

Innym, dość często występującym czynnikiem są zakłócenia. Zdarza się, że w otoczeniu występują utrudnienia takie, jak np. inne urządzenia elektroniczne, sprzęty z Bluetooth innych osób lub przeszkody fizyczne, jak m.in. ściany. Wówczas, mogą one również doprowadzić do tymczasowego rozłączenia. 

Problemy z baterią to także częsty przypadek kłopotów z połączeniem. Jeśli bateria w jednej ze słuchawek jest wyczerpana, któryś ze sprzętów jest rozładowany lub ma bardzo niski poziom baterii, może nastąpić przerwa w parowaniu. Warto więc upewnić się, czy urządzenia są naładowane lub czy nie dochodzi do ich samoistnego wyłączenia z powodu rozładowania. 

Tych powodów, dlaczego słuchawki bezprzewodowe rozłączają się ze smartfonem jest wiele więcej. Warto więc sprawdzić, czy nie zachodzą także np. problemy z oprogramowaniem lub konflikt z innymi urządzeniami. 

Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telefonu

Jakie słuchawki warto kupić?

Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telefonu

Słuchawki bezprzewodowe sprawdzą się zarówno w pracy, jak i w użytku prywatnym. To rozwiązanie pozwala na odejście od smartfona bez konieczności przerywania połączenia. Bezprzewodowe słuchawki Bluetooth TWS-12 łączą w sobie nowoczesną technologię, wygodę noszenia oraz wysokie wrażenia dźwiękowe. Dzięki szerokiej gamie zaawansowanych funkcji, stanowią doskonałe akcesorium elektroniczne dla osób ceniących swobodę i jakość dźwięku. Co więcej, słuchawki są wyposażone w funkcję redukcji szumów, co eliminuje wszelkie hałasy dobiegające z otoczenia. Posiadają klasę wodoszczelności IPX4, dzięki czemu korzystanie z nich, nawet podczas treningu lub w deszczową pogodę jest w pełni bezpieczne.