Porady

Na jakie aspekty techniczne zwrócić uwagę kupując power bank? 

Porady Na jakie aspekty techniczne zwrócić uwagę kupując power bank? 

Power banki, to urządzenia elektroniczne do zadań specjalnych. Niejednokrotnie wybawiają z opresji, gdy poziom baterii jest niski, a w pobliżu nie ma kontaktu. Stanowią one przenośne źródło energii, które jest kompatybilne z wieloma różnymi sprzętami. Jednak, gdy na rynku pojawia się coraz więcej modeli, o różnych parametrach technicznych, wybór najlepszego Power banku może być trudną decyzją. Jakie aspekty techniczne należy wziąć pod uwagę podczas zakupu? Które akcesorium jest najbardziej wydajne? Odpowiedzi na te pytania wraz z recenzjami trzech różnych modeli znajdziesz w tym artykule. 

BA-04 06 powerbank Blog

Przewodowy czy bezprzewodowy. Który power bank wybrać? 

Większość dostępnych na rynku power banków występuje w opcji przewodowej. Jednak, w ostatnim czasie, coraz więcej firm produkuje modele wyposażone również w funkcję ładowania bezprzewodowego. Wybór odpowiedniego sprzętu nie jest kwestią oczywistą i zależy od wielu aspektów oraz indywidualnych preferencji. Przy dokonywaniu decyzji warto wziąć pod uwagę szybkość ładowania, uniwersalność, cenę, możliwość ładowania wielu urządzeń naraz oraz praktyczność.  

Przewodowe power banki zazwyczaj oferują szybsze ładowanie niż ich bezprzewodowe odpowiedniki. Przesył energii bezpośrednio przez kabel pozwala na efektywne dostarczanie energii. Co więcej, niezawodne i trwałe połączenie kablowe niweluje również niepożadane straty mocy. Tego typu power banki można używać do ładowania różnych urządzeń, niezależnie od modelu czy marki, pod warunkiem, że posiadają odpowiedni port USB.

Jeśli chodzi o bezprzewodowe power banki, to ich największą zaletą jest fakt, że nie potrzebują kabli, które ograniczają zakres użytkowania. Nie musisz pamiętać, aby mieć zawsze przy sobie ładowarkę. Ten sprzęt bez problemu naładuje Twoje urządzenie bezprzewodowo w każdym momencie. W tym przypadku, również design oraz nowoczesne i estetyczne wykonanie mogą stanowić elementy przemawiające za ich wyborem. 

Na co należy zwrócić uwagę kupując power bank? 

Podczas wyboru i zakupu power banku warto zwrócić uwagę na kluczowe aspekty techniczne, aby być pewnym, że spełni on oczekiwania. 

BA-06,05,04 powerbank Blog

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na pojemność, która wyrażana jest w miliamperogodzinach. Im wyższa pojemność, tym więcej energii może być skumulowane i przekazane do urządzenia zewnętrznego. Wybierz ten power bank, który posiada parametry adekwatne do twoich potrzeb. Na przykład, w przypadku smartfona z baterią około 3000 mAh, sprzęt o pojemności 5000-10000 mAh będzie w zupełności wystraczający. 

Drugim aspektem jest liczba i rodzaje portów. Sprawdź, czy power bank posiada ich wystarczającą ilość do ładowania wielu, różnych urządzeń. Zwróć uwagę również na rodzaje, czy znajduje się w nim port USB-A, USB-C czy Lightning w zależności od tego, jakiego rodzaju sprzęty będziesz nim ładować. 

W dzisiejszym dynamicznym świecie czas jest na wagę złota, dlatego też istotne jest, aby power bank ładował szybko i sprawnie. Sprawdź, czy wybrane przez Ciebie akcesorium posiada technologie szybkiego ładowania takie, jak Quick Charge oraz Power Delivery. W najnowszych power bankach powinny stanowić one standard. 

Jeśli przenośność jest dla Ciebie najbardziej istotna, postaw na power bank, który jest lekki i kompaktowy. W tym przypadku musisz jednak pamiętać, że większa pojemność zazwyczaj wiąże się z większym rozmiarem oraz wagą. Przeanalizuj parametry swojego telefonu i innych urządzeń, które planujesz ładować przy pomocy akcesorium. Zastanów się także, czy cięższy power bank nie będzie Ci przeszkadzał.  

Ostatnim z kluczowych aspektów jest wskaźnik poziomu naładowania. Niektóre power banki wyposażono jedynie w diodę sygnalizującą o rozładowaniu lub naładowaniu. Wybierając swój, sprawdź, czy posiada on wskaźnik procentowy, aby monitorować stopień naładowania. 

Power bank BA-04 Savio 

Power bank BA-04 od Savio to funkcjonalne urządzenie, które jest przeznaczone do ładowania urządzeń elektronicznych takich, jak smartfony, tablety czy smartwatche. Posiada kompaktowy rozmiar, który zapewnia łatwe przenoszenie i praktyczne wykorzystanie w trakcie wyjazdów. Jego zaletą jest duża pojemność do 10000 mAh, która pozwala na wielokrotne ładowanie urządzeń. Wydłuża to ich działanie nawet o kilkadziesiąt godzin. Akcesorium cechuje się litowo-polimerową baterią zabezpieczoną wytrzymałą obudową. Co istotne, możesz go bez problemu zabrać na podkład samolotu bez obaw o to, że zostanie zabrany przez kontrolę na lotnisku. 

BA-04 powerbank Blog

Power bank wyposażono w porty USB-C oraz 2h USB-A, które umożliwiają ładowanie do trzech urządzeń jednocześnie. Dzięki wyświetlaczowi LED możesz kontrolować poziom naładowania w procentach. Zastosowanie technologii Quick Charge oraz Power Delivery pozwala na szybkie ładowanie sprzętu. Długa żywotność power banku BA-04, to jedna z jego dużych zalet. 

Recenzja użytkownika

Urządzenie jest estetyczne i prezentuje się świetnie, a przy tym jest bardzo poręczne. Łatwo zmieści się w plecaku, torbie czy nawet w kieszeni. Jak na tak małe gabaryty ma zaskakująco dużą pojemność pozwalającą na naładowanie telefonu do pełna ponad dwa razy. Jego największymi zaletami są czytelny wyświetlacz oraz wsparcie dla szybkiego ładowania o dużej mocy wyjściowej, które znacznie podnosi użyteczność tego power banku. 

Power bank BA-05 Savio

Power bank BA-05, to sprzęt elektroniczny, który posiada aż 20000 mAh pojemności. Pozwala to na wielokrotne ładowanie urządzeń bez konieczności podładowywania akcesorium. Mimo dużej pojemności, obudowa jest ergonomiczna i nie zawiera zbędnych, pustych przestrzeni, które sztucznie zwiększają rozmiar. Urządzenie elektroniczne, wyposażono w wyświetlacz LED, który informuje o poziomie dostępnej energii. Dodatkowo, power bank pokazuje tryb szybkiego ładowania przy pomocy specjalnej ikonki. Dzieje się to zarówno podczas jego ładowania, jak i w przypadku, gdy podpięto do niego inne sprzęty

BA-05 powerbank Blog

Model BA-05 posiada szereg rozwiązań, które dbają o bezpieczeństwo. Zastosowano obudowę odporną na zarysowania oraz stłuczenia, chroniącą akumulatory znajdujące się w jej wnętrzu. Na większej części powierzchni power bank posiada antypoślizgową strukturę, która pozwala na stabilne trzymanie urządzenia. Co warto podkreślić, wykonanie zabezpiecza przed przeładowaniem, nadmiernym rozładowaniem, przeciążeniem, a czujnik temperatury na ogniwie baterii chroni ogniwa litowo-polimerowe przed przegrzaniem. 

Podobnie, jak w przypadku modelu BA-04, również ten model wyposażono w technologie szybkiego ładowania Quick Charge oraz Power Delivery. Posiata także w sumie trzy porty ładowania USB-C oraz USB-A. 

Recenzja użytkownika 

BA-05 to prawdziwy towarzysz podróży. Pozwala naładować rozładowany telefon nawet kilka razy. Pomimo większej pojemności nadal zachowuje niesamowitą poręczność. Ma wbudowany wyświetlacz informujący o stanie baterii i aktualnym trybie. Co więcej, wspiera szybkie ładowanie oraz posiada odporną na zarysowania obudowę, która niejednemu użytkownikowi może się podobać. 

Power bank BA-06 Savio 

Power bank BA-06 to opcja bezprzewodowa, która posiada pojemność 10000 mAh. Jeśli urządzenie typu smartfon, tablet czy smartwatch posiada funkcję indukcyjnego ładowania, może być bez przeszkód ładowane poprzez ten model. Dzięki temu nie musisz już nosić ze sobą niepotrzebnych kabli.  BA-06 wykorzystuje nowoczesne standardy szybkiego ładowania Quick Charge oraz Power Delivery. Gwarantuje to szybkość oraz efektywność ładowania dla każdego podłączonego urządzenia. 

BA-06 powerbank Blog

Podobnie, jak w przypadku innych modeli, ten również posiada wyświetlacz LCD oraz trzy porty wyjściowe, jeden USB-C i dwa USB-A. Obudowa jest odporna na zarysowania oraz stłuczenia, a także posiada zabezpieczenia przed przeładowaniem, przegrzaniem, przeciążeniem czy zwarciem. Elegancki design przyciąga uwagę i doskonale komponuje się z nowoczesnymi urządzeniami.

Recenzja użytkownika 

To bezprzewodowe źródło zasilania będziesz chciał mieć zawsze przy sobie. Jego kompaktowy design gwarantuje użytkownikowi niezrównaną mobilność. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów urządzenie imponuje znaczną pojemnością wynoszącą 10000 mAh. Pozwala na wygodne naładowanie telefonu poprzez indukcję o mocy do 15 W. Co więcej, umożliwia również podłączenie kilku urządzeń na raz do licznych portów wyjściowych.  

Podsumowanie 

Powerbank

Wybierając power bank należy zwrócić uwagę na kilka aspektów technicznych. Należą do nich pojemność wyrażona w mAh, liczba i rodzaje portów, szybkość ładowania, waga oraz rozmiar, wskaźnik naładowania, technologia bezprzewodowego ładowania i jakość wykonania. Odpowiednio dobrany Power bank, dostosowany do własnych potrzeb, może znacznie ułatwić korzystanie z urządzeń mobilnych. Przed zakupem warto dokładnie przemyśleć własne preferencje i oczekiwania, aby wybrać produkt, który idealnie spełni indywidualne potrzeby. 

Oferta Savio zawiera szeroką gamę akcesoriów gamingowych, z których każdy użytkownik może wybrać produkt spełniający jego subiektywne wymagania.