Recenzje/Testy

Którą klawiaturę mechaniczną wybrać Whiteout, Rampage czy Tempest RX Full? 

Recenzje/Testy Którą klawiaturę mechaniczną wybrać Whiteout, Rampage czy Tempest RX Full? 

Klawiatura mechaniczna typu Whiteout, Rampage czy Tempest RX Full, to akcesoria gamingowe, które zostały stworzone z myślą o graczach komputerowych. Tego typu sprzęty mogą wyróżnić się wysoką jakością, trwałością oraz szybkością reakcji podczas użytkowania. Decyzja, którą klawiaturę wybrać nie jest łatwa i wymaga dokładnego poznania aspektów technicznych każdej z nich. Poniżej przygotowaliśmy porównanie trzech flagowych produktów Savio: Whiteout, Rampage oraz Tempest RX Full wraz z recenzjami użytkowników.

Którą klawiaturę mechaniczną wybrać Whiteout, Rampage czy Tempest? 

Klawiatura mechaniczna Whiteout 

Klawiatura mechaniczna Whiteout, to akcesorium, które świetnie sprawdzi się zarówno w warunkach domowych, jak i na turniejach gamingowych. Nakładki na klawisze zostały wykonane w technologii “double-injection”, która zapobiega ścieraniu się znaków podczas użytkowania. Co więcej, żywotność przełączników wynosi do 50 000 000 kliknięć, dlatego klawiatura Whiteout będzie idealnym wyborem nawet dla najbardziej wymagających graczy. Zależy Ci na komfortowym dostosowaniu położenia klawiatury w taki sposób, aby nadgarstki nie ulegały zmęczeniu podczas gamingowych zmagań? Model Whiteout posiada dodatkowe, dwustopniowe nóżki, które umożliwiają ustawienie go na trzech różnych wysokościach podparcia. 

Którą klawiaturę mechaniczną wybrać Whiteout, Rampage czy Tempest? 

Dużą zaletą klawiatury Whiteout jest funkcja N-Key Rollover, czyli pełny anti-ghosting. Gwarantuje on, że niezależnie od ilości przycisków, która zostanie aktywowana jednocześnie, każdy z nich będzie zarejestrowany przez komputer. Jeśli Twoje rozgrywki wymagają skomplikowanych konfiguracji klawiszowych, ta klawiatura jest właśnie dla Ciebie. 

Efektowne podświetlenie RGB z pewnością przypadnie do gustu niejednemu graczowi. Specjalne oprogramowanie umożliwia wybór kilkunastu dostępnych efektów. Co więcej, możesz zaprogramować każdy klawisz osobno przypisując mu dowolny kolor z tych dostępnych w palecie barw RGB. Twórz własne konfiguracje kolorystyczne tak, aby spełniały Twoje indywidualne potrzeby. 

Recenzja użytkownika 

To, co z pewnością wyróżnia klawiaturę Whiteout na tle innych, to jej bardzo kompaktowa wielkość. Jest ona także lekka i posiada odpinany przewód, dzięki czemu można ją bez problemu zabrać ze sobą wkładając np. do plecaka. Zastosowane switche Outemu prezentują dobry czas reakcji i niską siłę nacisku, przy czym nie są też najgłośniejsze.  Biały kolor dodaje klawiaturze świeżości oraz nowoczesności. Dzięki temu świetnie prezentuje się na biurku, a efekt ten jest dodatkowo potęgowany przez zastosowane podświetlenie RGB. Zarówno wersja biała, jak i czarna tej klawiatury posiada również dedykowane oprogramowanie. 

Klawiatura mechaniczna Rampage 

Klawiatura mechaniczna Rampage, to bezprzewodowe akcesorium gamingowe, które zapewnia dużo swobody graczom. W tym przypadku nakładki na klawisze również zostały wykonane w technologii double-injection. Nie musisz się więc obawiać o ścieranie znaków podczas użytkowania, a przełączniki będą funkcjonowały idealnie aż do 50 000 000 kliknięć. Dzięki dwustopniowym, gumowym nóżkom i trzem wysokościom podparcia możesz dostosować kąt nachylenia w taki sposób, aby komfort gry był jak największy. 

Którą klawiaturę mechaniczną wybrać Whiteout, Rampage czy Tempest? 

Pełny anti-ghosting, podświetlenie RGB, kilkanaście efektów do wyboru, przełączniki Outemu, to tylko niektóre z licznych zalet klawiatury Rampage. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na pełną swobodę oraz komfort, dzięki obsłudze trzech trybów połączenia. Należą do nich Bluetooth, 2.4 GHz i przewodowy. Połączenie bezprzewodowe przy wykorzystaniu technologii Bluetooth pozwala cieszyć się rozgrywką bez opóźnień oraz zbędnych kabli. Funkcja Multi Device umożliwia współpracę z aż trzema różnymi urządzeniami w tym samym czasie. Wybierz opcję najlepszą dla siebie i dostosuj klawiaturę do własnych potrzeb. 

Recenzja użytkownika 

Klawiatura bezprzewodowa Rampage, to nie tylko wygodna obsługa, ale i porządek na biurku. Orócz swobody użytkowania, dzięki różnym trybom pracy, zapewnia także solidną wydajność oraz czas pracy na jednym ładowaniu — do 30 h z użyciem podświetlenia i aż do 115 h po jego wyłączeniu. Co więcej, Rampage obsługuje trzy kanały Bluetooth, co oznacza, że może łączyć się z trzema urządzeniami nadawczymi. Jest to bardzo przystępna cenowo opcja, jeśli poszukujesz bezprzewodowej, gamingowej klawiatury.  

Klawiatura mechaniczna Tempest RX Full

Klawiatura mechaniczna Tempest RX Full, to produkt w pełnym rozmiarze, wyposażony w blok numeryczny o łącznej liczbie 104 klawiszy. Akcesorium posiada przełączniki Outemu, które w zależności od koloru red, brown, blue wyróżniają się trzema różnymi momentami aktywacji i siłami nacisku. Z tej opcji będą zadowoleni szczególnie pasjonaci zaciętych rozgrywek gamingowych. 

Którą klawiaturę mechaniczną wybrać Whiteout, Rampage czy Tempest? 

Podobnie, jak w przypadku modeli Whiteout oraz Rampage, ten produkt również posiada pełny anti-ghosting oraz funkcję N-key rollover. Daje to możliwość przyciśnięcia wszystkich klawiszy na raz lub w bardzo krótkim odstępie czasu, co ułatwia operowanie akcesorium elektronicznym. Nieścieralność klawiszy produkowanych metodą double-injection oraz metalowa powierzchnia klawiatury gwarantują trwałość. Podświetlanie wraz z możliwością wyboru ponad 10 trybów, regulacja natężenia świecenia, możliwość wymiany klawiszy WSAD na strzałki umożliwiają dostosowanie klawiatury do indywidualnych potrzeb. 

Recenzja użytkownika 

Tempest RX Full, to niedroga klawiatura gamingowa z klawiszami numerycznymi, która świetnie spisuje się zarówno w rozgrywkach gamingowych, jak i pracy biurowej. Wyróżnia ją łatwość w obsłudze, regulowane stopki oraz metalowa maskownica klawiszy, dzięki czemu jest sztywna oraz nie ulega wygięciu. Jednolity kolor podświetlenia nadaje klawiaturze ciekawego charakteru oraz ułatwia użytkowanie w nocy, nie rozpraszając przy tym tęczą barw. Uwagę przykuwa również funkcja animacji podświetlenia, która stanowi ciekawy aspekt wizualny.

Którą klawiaturę gamingową wybrać? 

Wybór klawiatury gamingowej bardzo często zależy w głównej mierze od indywidualnych preferencji użytkownika. Przede wszystkim należy sprawdzić typ klawiszy. Te mechaniczne są bardziej responsywne i precyzyjne w przypadku gamingu, niż membranowe. Kluczowa jest także siła nacisku klawiszy. Wszystkie omówione klawiatury występują w trzech różnych opcjach przycisków Outemu: red, blue, brown, gdzie każdy wyróżnia się inną wartością siły nacisku i dźwiękiem podczas użytkowania. 

Kolejnym aspektem, na który na pewno należy zwrócić uwagę jest pełny anti-ghosting oraz funkcja N-key rollover. N-key rollover oznacza liczbę klawiszy, które klawiatura może jednocześnie zarejestrować. Anti-ghosting zapewnia, że klawisze zostaną poprawnie zarejestrowane nawet podczas jednoczesnego naciskania wielu z nich, co jest istotne podczas intensywnych sesji gamingowych. Każda z recenzowanych klawiatur, czyli Whiteout, Rampage oraz Tempest RX Full posiada obie te funkcje. 

Sposób łączności z komputerem również jest istotną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę. Whiteout oraz Tempest RX Full są produktami przewodowymi, posiadającymi kabel, natomiast Rampage jest w pełni bezprzewodowy. 

Z pewnością dla wielu użytkowników istotny jest również rozmiar klawiatur. Whiteout z pewnością przypadnie do gustu osobom, które lubią kompaktowe klawiatury z ciekawym, minimalistycznym designem stworzone z myślą o turniejach gamingowych. Z kolei Tempest RX Full sprawdzi się u osób, które pracują np. z arkuszem kalkulacyjnym i potrzebują pełnych klawiatur z blokiem numerycznym oraz klawiszami edycji tekstu. Rampage stanowi kompromis pomiędzy obiema tymi opcjami, gdyż jest produktem średnich rozmiarów, ale z równie ciekawymi aspektami wizualnymi. 

Podsumowanie

Którą klawiaturę mechaniczną wybrać

Wybór klawiatury mechanicznej dla gracza jest bardzo indywidualną kwestią i w dużej mierze zależy od preferencji. Oferta Savio zawiera szeroką gamę akcesoriów gamingowych, z których każdy użytkownik może wybrać produkt spełniający jego subiektywne wymagania.