Jaki sprzęt wybrać

Jaki transmiter samochodowy wybrać? 

Jaki sprzęt wybrać Jaki transmiter samochodowy wybrać? 

Wiele osób nie wyobraża sobie jazdy samochodem bez ulubionej muzyki. Jednak co zrobić, gdy auto nie jest wyposażone w nowoczesny system audio z możliwością podłączenia smartfonu czy odtwarzania muzyki przez Bluetooth? Odpowiedź na te potrzeby stanowi transmiter samochodowy. To niewielkich rozmiarów urządzenie jest również niezwykle funkcjonalne. Wybór odpowiedniego akcesorium samochodowego może być wyzwaniem, biorąc pod uwagę różnorodność modeli dostępnych na rynku. W artykule przybliżymy najważniejsze kryteria, które należy rozważyć, decydując się na zakup transmitera. Co więcej, przenalizujemy trzy różne typy, ich funkcje oraz kompatybilność z różnymi systemami audio. 

Jaki transmiter samochodowy wybrać?

Na co zwrócić uwagę wybierając transmiter samochodowy? 

Decydując się na kupno transmitera samochodowego, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników. 

Przede wszystkim istotna jest kwestia kompatybilności z samochodem oraz innymi urządzeniami. Upewnij się, że transmiter będzie działał z systemem audio w Twoim pojeździe oraz ze sprzętami, z których planujesz przesyłać muzykę. W tym celu, sprawdź obsługiwane źródła dźwięku, sposób zasilania transmitera czy dostępność transmisji FM. 

Jaki transmiter samochodowy wybrać?

Drugim aspektem jest jakość dźwięku. Transmiter służy m.in. do odtwarzania muzyki, nawiązywania połączeń telefonicznych, słuchania podcastów czy obsługi asystentów głosowych. W skrócie, jakość dźwięku jest bardzo istotna, aby akcesorium mogło skutecznie pełnić swoją rolę. Wybierając transmiter dla siebie zwróć uwagę, czy posiada wbudowaną technologię redukcji szumów wzmacnianie basów lub wsparcie dla kodeków. 

Łączność w transmiterach samochodowych odnosi się do sposobów, w jakie urządzenia komunikują się z innymi sprzętami, takimi jak smartfony, odtwarzacze MP3 czy systemy audio. Dlatego też warto sprawdzić, jakie dokładnie typy połączeń oferuje transmiter: Bluetooth, AUX, USB czy FM. Co prawda, to Bluetooth jest standardem dla bezprzewodowej łączności, ale inne opcje mogą być również przydatne i stanowić dodatkową korzyść.  

Kolejną, ważną kwestią jest stabilność połączenia, która wpływa m.in. na jakość odtwarzanej muzyki czy nawiązanej rozmowy. Aby zapewnić jak najlepszą stabilność, warto zainwestować w transmiter wysokiej jakości, który posiada dobre moduły łączności i jest przystosowany do minimalizowania zakłóceń. 

Jeśli planujesz używać funkcję FM transmitera, warto sprawdzić, czy wbudowane radio FM w samochodzie pozwala na ręczne dostrojenie do wybranej częstotliwości. Pozwoli to na połączenie obu urządzeń w paśmie wolnym od innych sygnałów radiowych. 

Wybór transmitera zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i na pewno warto rozważyć również takie kwestie, jak rozmiar, design, cena oraz opinie. Poniżej porównujemy trzy różne transmitery z oferty Savio, które zapewniają szereg funkcjonalności. 

Transmiter AUX z funkcją zestawu głośnomówiącego TR-13 

Jaki transmiter samochodowy wybrać?

Transmiter AUX z funkcją zestawu głośnomówiącego TR-13, to wielofunkcyjne urządzenie, wyposażone w Bluetooth 5.1. Bezprzewodowe odtwarzanie muzyki stereo zapewnia zastosowany chipset. Połączenie zestawu głośnomówiącego z wysokiej klasy mikrofonem gwarantuje najlepszą jakość podczas prowadzonych rozmów. Co warto podkreślić, akcesorium elektroniczne zostało wyposażone w funkcję Bass Boost oraz wsparcie dla usług Google Assistant i Siri. W związku z tym, że urządzenie pracuje jako adapter Bluetooth z wyjściem liniowym audio minijack (AUX), to warto pamiętać, że radio samochodowe powinno być wyposażone w wejście audio AUX.  

Klawisze funkcyjne zaprojektowano w taki sposób, aby umożliwić łatwe sterowanie odtwarzaniem muzyki. Co więcej, w intuicyjny sposób odbierzesz lub odrzucisz połączenie, aktywujesz obsługę głosową, uregulujesz poziom głośności oraz wybierzesz kolejny utwór z playlisty. Akcesorium posiada bardzo łatwą funkcję montażu za pomocą rzepu. Umożliwia ona zamocowanie transmitera w dogodnym miejscu, np. na konsoli samochodowej.

Transmiter samochodowy TR-14 

Jaki transmiter samochodowy wybrać?

Transmiter samochodowy TR-14, to wielofunkcyjne urządzenie wyposażone w Bluetooth 5.0 oraz zaawansowaną technologię ENC, oznaczającą redukcję hałasu środowiskowego. Funkcja ta polega na tłumieniu niepotrzebnych dźwięków z otoczenia, co przekłada się na poprawę jakości prowadzonych rozmów. Dzięki wbudowanemu procesorowi muzycznemu możesz odtwarzać ulubione utwory w świetnej jakości.

Sprzęt posiada wejście multimedialne Micro SD, wyjście liniowe AUX oraz dwa wyjścia szybkiego ładowania wspierające Quick Charge 3.0 i Power Delivery 3.0. Dzięki temu bez problemu oraz błyskawicznie naładujesz swój telefon lub tablet. Podświetlany pierścień daje możliwość wyboru koloru i sprawia, że urządzenie idealnie komponuje się z wnętrzem samochodu. 

Transmiter samochodowy TR-15 

Jaki transmiter samochodowy wybrać?

Transmiter samochodowy TR-15 to akcesorium elektroniczne wyposażone w Bluetooth 5.3. Dzięki zastosowanemu procesorowi możesz odtwarzać ulubioną muzykę, a połączenie zestawu głośnomówiącego z wysokiej klasy mikrofonem gwarantuje świetną jakość. Technologia Quick Charge 3.0 umożliwia szybkie naładowanie Twojego urządzenia, a dodatkowy port USB pozwoli na podłączenie zewnętrznego źródła z plikami audio. Dodatkowo, sprzęt wyposażono w nowoczesne złącze USB-C o maksymalnej wydajności prądowej 2,4A, które przyspieszy proces ładowania. 

Transmiter wyposażony jest w wyświetlacz LED oraz dodatkową funkcję wzmocnienia basów Bass Boost. Dzięki temu wbudowanemu efektowi, dźwięki o niskiej częstotliwości będą lepiej słyszalne, a odtwarzane utwory zyskają niepowtarzalną jakość oraz brzmienie.  

Podsumowanie 

Jaki transmiter samochodowy wybrać?

Wybór transmitera samochodowego opiera się o sprawdzenie podstawowych parametrów, takich jak kompatybilność, jakość dźwięku, łączność, stabilność połączenia, design czy cena. Warto przenalizować swoje potrzeby oraz zapoznać się z recenzjami, aby wybrać najlepsze dla siebie akcesorium. 

Oferta Savio zawiera szeroką gamę akcesoriów elektronicznych, z których każdy użytkownik może wybrać produkt spełniający jego subiektywne wymagania.