Serwis i wsparcie

Dziękujemy za zainteresowanie marką SAVIO. Wierzymy w wysoką jakość naszych produktów, dlatego dokładamy wszelkich starań, by jak najlepiej spełniały Twoje oczekiwania. Przygotowaliśmy dla Ciebie obszerną sekcję F.A.Q., gdzie w łatwy sposób znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat danego produktu. Jeśli informacje, które się tam znajdują, okażą się niewystarczające, skontaktuj się z działem serwisu i wsparcia.
Naszą misją jest zapewnienie Ci kompleksowego i satysfakcjonującego doświadczenia związanego z korzystaniem z przygotowanych przez nas rozwiązań, dlatego zawsze możesz liczyć na szybki i profesjonalny kontakt z naszej strony.

 

Gwarancja

Z dumą dostarczamy klientom produkty najwyższej jakości, dlatego zapewniamy kompleksową gwarancję na wszystkie zakupione urządzenia. Dbamy o to, aby akcesoria, które trafiają w Twoje ręce, wyróżniały się jakością, bezpieczeństwem i łatwością użytkowania. W przypadku, gdy będziesz mieć problemy z obsługą naszego produktu oferujemy profesjonalne wsparcie naszych specjalistów.

Na opakowaniu każdego produktu znajdziesz informację na temat gwarancji. Jeśli w trakcie jej trwania okaże się, że urządzenie zawiera wady, usuniemy je lub wymienimy produkt na nowy w przeciągu do 14 dni roboczych, licząc od daty dostarczenia urządzenia wraz z kopią dowodu zakupu. Kiedy zdecydujesz się na wysłanie przesyłki reklamacyjnej do nas, zawrzyj w niej szczegółowy opis usterki i sposób jej powstania. Ułatwi nam to pracę oraz przyspieszy naprawę bądź wymianę na nowy, wolny od wad produkt. Nie zapomnij o podaniu swoich danych adresowych oraz numeru telefonu.

Formularz kontaktowy

Reklamacje

W przypadku występowania problemów z naszymi produktami, najszybciej uzyskasz pomoc, kontaktując się ze sklepem, w którym go kupiłeś. Pamiętaj, żeby mieć ze sobą dowód zakupu. Jeśli wsparcie okaże się niewystarczające lub będziesz potrzebować dodatkowych informacji, skontaktuj się z nami. Reklamacje prosimy kierować na adres:
Najczęściej zadawane pytania

Gwarancja

Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń powstałych na skutek niewłaściwego użytkowania, uszkodzeń mechanicznych, zalania płynami, odwrotnie założonych baterii. Firma nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie pozostawione w urządzeniu akcesoria, dlatego przed wysyłką prosimy upewnić się, czy zostały z niego usunięte wszelkie własne karty pamięci, baterie, pendrive itp.
Pobierz kartę gwarancyjną

Do pobrania

Szukasz instrukcji obsługi, deklaracji zgodności lub katalogu produktów? Przejdź do sekcji pobierania plików
Zobacz więcej

Najczęściej zadawane pytania

Gaming

Chłodzenia CPU

Dla procesorów Intel są to LGA 1200/1151/1150/1155/1156/1700, zaś AMD są to AM3(+)/AM2(+)/FM2(+)/FM1/AM4.

Stacje ładujące do padów

Tak, stacja ładująca GCS-01 umożliwia ładowanie do dwóch kontrolerów w jednym czasie.

Diody sygnalizują o stanie ładowania kontrolerów. Jeśli dioda świeci się na czerwono, oznacza to, że kontroler jest w trakcie ładowania. Kolor niebieski sygnalizuje o pełnym naładowaniu rządzenia. Jeśli diody nie świecą się, oznacza to że, kontroler nie został wpięty do urządzenia.

Stację ładującą GCS-01 można podłączyć za pomocą kabla USB umieszczonego w zestawie do portu USB konsoli lub za pomocą ładowarki sieciowej (nie zamieszczona w zestawie) do gniazdka elektrycznego.

Podstawki chłodzące

Odpowiedź jest prosta, używanie podstawki pod laptop zwiększa ergonomię pracy oraz obniża temperatury pracy podzespołów laptopa. Regulowany kąt nachylenia wpływa na wygodę użytkowania laptopa a samo podniesienie laptopa powoduje lepszą wentylację podzespołów wewnątrz urządzenia.

Pady

Nie. Oprócz komputerów stacjonarnych i laptopów kontroler jest kompatybilny tylko z konsolą Playstation 3.

Słuchawki gamingowe

Aby skorzystać z tego efektu przestrzennego 7.1 należy pobrać oprogramowanie do słuchawek  oraz włączyć go za jego pomocą.

Modele Forge, Stratus oraz Nexus posiadają dodatkowy adapter za pomocą, którego możemy podłączyć słuchawki z konsolą.

Klawiatury gamingowe

Funkcja ta jest dostępna zaraz po podłączeniu klawiatury do komputera, nie trzeba jej w żaden sposób aktywować.

Funkcja ta umożliwia wciśnięcie wszystkich klawiszy w tym samym czasie.

Kable HDMI

W przypadku kabli w HDMI 1.4 – 4096 × 2160, dla HDMI 2.0 – również 4K, dla kabli HDMI 2.1 – aż 10K (10240 × 4320)

 • Sprawdź kabel na innym źródle oraz odbiorniku
 • Zmień gniazdo HDMI w odbiorniku

Myszki

By wymienić panel boczny wystarczy podważyć delikatnie od spodu myszy aktualnie zamontowany panel. Zestawy przycisków bocznych są zapinane za pomocą silnych magnesów więc nie potrzeba żadnych narzędzi do wymiany paneli.

Jeśli Twoje ślizgacze utracą swoje właściwości lub zniszczą się, możesz je wymienić na komplet zapasowych ślizgaczy który dołączony jest do zestawu. Podważ stare ślizgacze cienkim i ostrym narzędziem i oderwij je a następnie usuń resztki kleju które pozostaną na myszce. Po wyczyszczeniu powierzchni możesz nakleić nowy zestaw.

DPI myszy można zmienić za pomocą przycisku znajdującego się powyżej scrolla. Predefiniowane wartości DPI to 800, 1600, 2400, 5000, 6200, 12400. Wartość można również dowolnie konfigurować za pomocą dedykowanego oprogramowania dostępnego do pobrania na stronie: https://www.savio.net.pl/do-pobrania/

Podświetlenie możesz zmienić za pomocą przycisku znajdującego się na spodzie myszy oznaczonego żarówką. Szybkie wciśnięcie przycisku zmieni efekt paska LED znajdującego się z tyłu natomiast długie przytrzymanie przycisku wyłączy podświetlenie całej myszy. Efekty oraz podświetlenie można dowolnie zmieniać i programować z pozycji dedykowanego oprogramowania.

Jeśli Twoje ślizgacze utracą swoje właściwości lub zniszczą się, możesz je wymienić na komplet zapasowych ślizgaczy który dołączony jest do zestawu. Podważ stare ślizgacze cienkim i ostrym narzędziem i oderwij je a następnie usuń resztki kleju które pozostaną na myszce. Po wyczyszczeniu powierzchni możesz nakleić nowy zestaw.

DPI myszy można zmienić za pomocą przycisku znajdującego się powyżej scrolla. Predefiniowane wartości DPI to 800, 1600, 2400, 3600, 5000, 12000. Wartość można również dowolnie konfigurować za pomocą dedykowanego oprogramowania dostępnego do pobrania na stronie: https://www.savio.net.pl/do-pobrania/

Obudowy

Obudowy te umożliwią montaż 1x HDD (3,5”) oraz 3x SDD (2,5”) lub 2x HDD (3,5”) oraz 2x SDD (2,5”).

Sterowanie te odbywa się za pomocą pilota dołączonego do zestawu.

Tak, wszystkie te obudowy posiadają filtry przeciwkurczowe montowane na panelu górnym oraz piwniczce zasilacza. Dodatkowo model Raptor oraz Shadow z racji konstrukcji mesh posiada dodatkowe filtry na panelu przednim.

Maksymalna długość karty graficznej to 340mm.

Tak, obudowy te są dostosowane do montażu chłodzenia wodnego:
– na górze obudowy jesteśmy w stanie zamontować chłodnicę w rozmiarze 120/240mm, pod uwagę należy wziąć również wysokość pamięci RAM, w przypadku wyższych modeli montaż może okazać się niemożliwy.
– na tyle obudowy jesteśmy w stanie zamontować chłodnicę w rozmiarze 120mm.
– na froncie obudowy jesteśmy w stanie zamontować chłodnicę w rozmiarze 120/240/360mm.

Obwodowy te umożliwiają  trzy warianty kontroli nad podświetleniem.
1. Jeżeli płyta główna wyposażona jest w złącze ARGB (5V) lub VDG (płyty główne Gibabyte), podświetleniem można sterować za pomocą dedykowanego oprogramowania płyty głównej np. Mystic Light od MSI.
2. Za pomocą przycisku RESTART lub LED (o ile obudowa komputera posiada dedykowany temu przycisk) umiejscowiony na górnej części obudowy.
3. Za pomocą pilota dołączonego do zestawu. Pilot zdalnego sterowania działa na fale radiowe, dzięki temu można dostosować pracę oraz kolor podświetlenia wentylatorów nawet z większej odległości. Do poprawnego działania pilota należy wybrać tryb ręczny.

Obudowa komputerowa wyposażona jest w zestaw wentylatorów kształtujących przepływ powietrza w jej wnętrzu. Nagłe zwiększenie hałasu dobiegającego z wnętrza obudowy może być związane ze zwiększoną prędkością obracających się wentylatorów – przyczyny należy szukać w zwiększonej temperaturze podzespołów komputerowych.

Jeśli zwiększony hałas pochodzący z obudowy ma charakter drgań, należy upewnić się czy wentylatory są odpowiednio dokręcone do obudowy. Nie należy też dosuwać obudowy do elementów umeblowania mogących wpadać w rezonans lub drgania.

Inne

Nie. Urządzenie wymaga zasilenia z gniazda USB o odpowiednio dużej wydajności prądowej. Takie gniazda w komputerach zwykle oznaczone są jako „SS” lub/i ikonką błyskawicy. Odpowiedni port znajdziemy również w niektórych ładowarkach sieciowych.

Audio

Adaptery

Nie, huby i adaptery marki SAVIO są urządzeniami typu Plug & Play i nie wymagają instalacji dodatkowego oprogramowania.

Głośniki bluetooth

Tak, jest to możliwe dzięki technologii TWS (True Wireless Stereo). Po udanym połączeniu możemy cieszyć się jeszcze lepszą jakością dźwięku przestrzennego.

Nie, głośnik nie jest odporny na zanurzenia w wodzie. Ma on klasę wodoodporności IPX5, co oznacza  całkowitą ochronę przed strumieniem wody płynącej z różnych kierunków z wydajnością do 12,5 litra na minutę. W praktyce głośnik będzie odporny w takich sytuacjach jak deszczowa pogoda lub zachlapanie.

Smartfon może być w linii prostej oddalony o 10m od głośnika. Taka odległość nie będzie powodowała zakłóceń w odtwarzaniu muzyki. W przypadku gdy głośnika używamy wewnątrz budynku, odległość ta może być mniejsza ze względu na napotykane przeszkody np. ściany gdy głośnik znajduje się w innym pomieszczeniu niż smartfon, z którego odtwarzany jest dźwięk.

Długość czasu pracy głośnika uzależniona jest od ustawionej głośności i typu odtwarzanej muzyki. Do wytworzenia głośniejszego dźwięku przez membranę, głośnik potrzebuje więcej energii z wbudowanej baterii. Większy wydatek energetyczny związany jest również z wytworzeniem tonów niskich aniżeli wysokich. Dlatego czas działania podany na opakowaniu jest uśrednioną wartością dla:

  • maksymalnych nastaw głośności głośnika i sygnału z urządzenia nadawczego (np. smartfona) oraz,
  • dla utworów z dużą ilością basów.

Dla innych ustawień głośności oraz innego typu odtwarzanej muzyki, długość czasu pracy głośnika może znacznie się wydłużyć.

Transmitery

Funkcja ENC, redukuje szumy otoczenia podczas prowadzenia rozmowy, umożliwiając czystą rozmowę.

 • transmiter nadaje sygnał wyłącznie z gniazda AUX
 • ustaw taką samą częstotliwość w radiu i transmiterze (fale muszą być różne od odbieranych z zewnętrznych stacji radiowych)
 • sprawdź stan anteny samochodowej
 • sprawdź stan instalacji elektrycznej (układu ładowania), transmiter jest wrażliwy na zakłócenia zasilania
 • styki urządzeń elektrycznych są zużyte (np. trzeszczy podczas uruchamiania się wycieraczek, wciskaniu pedału hamulca lub sprzęgła)
 • uszkodzony plik na nośniku danych
 • sprawdź połączenie BT z telefonem
 • transmiter włożony do rozgałęźnika gniazda zapalniczki
 • sprawdź czy gniazdo zapalniczki jest sprawne (najczęściej bezpiecznik jest do wymiany)

Słuchawki bezprzewodowe

1) Wyciągnij słuchawki z power banka. Usłyszysz komunikat „Power on” informujący, że słuchawki są włączone.

2) Upewnij się, że Twoje słuchawki nie są połączone z innym urządzeniem poprzez Bluetooth (np. smartfonem).

3) Wyłącz słuchawki za pomocą przyciśnięcia przycisku dotykowego zlokalizowanego na każdej ze słuchawek przez ok. 6 sek. Usłyszysz komunikat „Power off”.

4) Przyciśnij przez 8 sek. przycisk dotykowy zlokalizowany na każdej ze słuchawek.

5) Po prawidłowym sparowaniu się słuchawek usłyszysz komunikat „Connected”.

 • Słuchawki nie będą się ładować, aby poprawnie się ładowały musisz naładować wcześniej swój powerbank.
 • Tak, w przypadku nierównomiernego naładowania słuchawek. Poczekaj do pełnego naładowania obu słuchawek.
 • słuchawki nie są ze sobą sparowane (informacje dotyczące parowania słuchawek ze sobą ujęte są w instrukcji obsługi)
 • baterie w słuchawkach mogą być rozładowane, naładuj słuchawki
 • antena BT w słuchawce/słuchawkach są zakryte
 • antena BT w telefonie jest zakryta (np. w kieszeni)
 • włączone jest inne urządzenia BT w pobliżu i powoduje zakłócenia
 • telefon jest zbyt daleko od słuchawek
 • telefon jest włożony do etui z metalu lub innego tworzywa, które zakłóca lub blokuje przesyłanie sygnału
 • problemy związane z siecią, muzyka odtwarzana strumieniowo przez Internet
 • telefon obciążony aplikacjami działającymi w tle
 • niepoprawne kodeki muzyczne
 • Bluetooth w wersji 4.* posiada w swojej charakterystyce  opóźnienie  w przesyłaniu dźwięku
 • słuchawki nie są sparowane (informacje dotyczące parowania słuchawek ze sobą ujęte są w instrukcji obsługi)
 • sprawdź czy nie ma innych, włączonych słuchawek TWS w pobliżu
 • Wyłącz Bluetooth w urządzeniach nadawczych.
 • Naciśnij i przytrzymaj przyciski wielofunkcyjne umiejscowione na obydwu słuchawkach przez około 2 sek. w celu ich włączenia.
 • Naciśnij dwukrotnie przycisk wielofunkcyjny na jednej ze słuchawek w celu ich rozłączenia ze sobą. W tym momencie diody umiejscowione na słuchawkach zaczną świecić się naprzemiennie w kolorze niebieskim i czerwonym.
 • Naciśnij dwukrotnie przyciski wielofunkcyjny na lewej słuchawce w celu wskazania jej jako słuchawka główna. Słuchawki powinny sparować się ze sobą automatycznie. Dioda powiadomień na słuchawce lewej zacznie świecić się naprzemiennie w kolorze niebieskim i czerwonym, zaś podświetlenie na prawej słuchawce zgaśnie.
 • Słuchawki są prawidłowo sparowane i gotowe do użycia.

RTV

Adaptery

Nie, huby i adaptery marki SAVIO są urządzeniami typu Plug & Play i nie wymagają instalacji dodatkowego oprogramowania.

Nowoczesne laptopy coraz rzadziej wyposażone są w porty RJ45, adaptery SAVIO AK-55 i AK-56, po ich podłączeniu do laptopa poprzez złącze USB-A lub USB-C wyposażają go w złącze RJ45, dzięki czemu możliwe jest wpięcie kabla RJ45 i cieszenie się z dostępu do Internetu.

Kable HDMI

W przypadku kabli w HDMI 1.4 – 4096 × 2160, dla HDMI 2.0 – również 4K, dla kabli HDMI 2.1 – aż 10K (10240 × 4320)

 • Sprawdź kabel na innym źródle oraz odbiorniku
 • Zmień gniazdo HDMI w odbiorniku

Switche i splittery

 • Minimalnie należy podpiąć 2 źródła (włączone), aby SWITCH działał poprawnie
 • Urządzenia podpięte do SWITCHA muszą być włączone, aby SWITCH działał poprawnie
 • CL-28 ma możliwość zasilania zewnętrznego z portu USB lub zasilacza (5V, 1A wymiary wtyczki: 3,94×1,2 mm)
 • SWITCH posiada zabezpieczenie przed kopiowaniem obrazu (HDCP), sygnał z dekodera lub podobnych urządzeń może nie zostać przesłany
 • Sprawdź czy kable HDMI są poprawnie podłączone
 • Podłącz zasilanie do USB
 • SPLITER posiada zabezpieczenie przed kopiowaniem obrazu (HDCP), sygnał z dekodera lub podobnych urządzeń może nie zostać podzielony

TV Boxy

Wykonaj aktualizacje urządzenia zgodnie z instrukcją zawartą w linku- kliknij tutaj

Wejdź:
MENU -> DROID SETTINGS -> DISPLAY ->SCREEN POSITION

 • Pilot TVBOX’a PB-01, PB-01 oraz TVBOX-02 nie obsługuje funkcji TV, ani nie jest programowalny
 • Pilot do TVBOX-G01 w wersji Androida 8.0 nie obsługuje funkcji TV, ani nie jest programowalny
 • Pilot do TVBOX-G01 w wersji Androida 9.0 posiada 4 przyciski programowalne, informacje na temat programowania pilota znajdują się w instrukcji obsługi
 • sprawdź czy WiFi działa prawidłowo na innym urządzeniu,
 • sprawdź czy WiFi w TV Boxie działa na innym routerze
 • sprawdź czy Internet w TV Boxie działa za pomocą kabla LAN
 • pobierz z Internetu i zainstaluj inną wersję aplikacji
 • pamiętaj, za błędy aplikacji oraz kompatybilność opowiadają jej twórcy
 • włącz funkcję myszki w pilocie
 • niektóre aplikacje są przeznaczone do urządzeń mobilnych – do ich obsługi zaleca się użycie klawiatury i/lub myszki lub klawiatury z wbudowanym urządzeniem wskazującym
 • przy pierwszym uruchomieniu poczekaj ok. 8 min aż TVBOX zainstaluje podczas uruchamiania wszystkie komponenty i aplikacje systemowe
 • zbyt duża ilość aplikacji działających w tle – wyczyść pamięć RAM lub odinstaluj niepotrzebne aplikacje
 • odinstaluj ostatnio zainstalowaną aplikację, może nie być w pełni kompatybilna z systemem
 • za mało miejsca w pamięci wewnętrznej ROM – zwolnij miejsce w pamięci odinstalowując  niepotrzebne aplikacje lub usuwając dane
 • przywróć ustawienia fabryczne (powoduje to usunięcie wszystkich danych użytkownika)
 • przewód HDMI może być uszkodzony, sprawdź kabel HDMI – najlepiej na innym urządzeniu
 • podłącz kabel HDMI do innego gniazda w telewizorze
 • wybierz odpowiednie źródło odtwarzania z menu telewizora
 • sprawdź stan poziomu naładowania baterii w pilocie, mogą być rozładowane – wymień je na nowe
 • wykonaj „hard reset” urządzenia zgodnie z instrukcją zawartą w linku (link)
 • wgraj nowe oprogramowanie do urządzenia zgodnie z instrukcją zawartą w linku  (link)
 • podłącz zasilacz do sieci i urządzenia, nastąpi automatyczne włączenie się TVBOXa
 • jeśli pomimo poprawnego podłączenia urządzenia do zasilania, TVBOX nadal nie się nie włącza, zasilacz może być uszkodzony – skontaktuj się z naszym serwisem
 • w ustawieniach telewizora wyłącz funkcję Simplink
 • Podczas problemu z kompatybilnością oraz działaniem aplikacji na urządzeniu marki Savio należy skontaktować się z twórców instalowanego oprogramowania, gdyż nie mamy wpływu na aktualizacje i zmiany dokonywane w tych programach.

Piloty

 • wypróbuj wyszukiwania automatycznego (pilot wyszuka najbardziej podobny kod w którym może działać w pełni, mogą działać tylko niektóre przyciski lub działanie przycisków może być zamienione)
 • pilot nie współpracuje z danym urządzeniem
 • Sprawdź baterie, mogą być rozładowane. Wymień baterie na nowe.
 • Dokładamy wszelkich starań, żeby przetestować możliwie największą ilość sprzętów. Niestety nie jesteśmy w stanie sprawdzić wszystkich dostępnych na rynku urządzeń pod kątem kompatybilności z pilotem.
 • Jeśli pilot wyglądem przypomina pilot oryginalny, powinien działać bez zarzutu

Klawiatury bezprzewodowe

 • Sprawdź klawiaturę na innym urządzeniu, touchpad może być zabrudzony.
 • Naładuj baterię

Kable i adaptery

Adaptery

Nie, huby i adaptery marki SAVIO są urządzeniami typu Plug & Play i nie wymagają instalacji dodatkowego oprogramowania.

Nowoczesne laptopy coraz rzadziej wyposażone są w porty RJ45, adaptery SAVIO AK-55 i AK-56, po ich podłączeniu do laptopa poprzez złącze USB-A lub USB-C wyposażają go w złącze RJ45, dzięki czemu możliwe jest wpięcie kabla RJ45 i cieszenie się z dostępu do Internetu.

Listwy zasilające

Nie, listwy te wyposażone są w zabezpieczenie przeciwprzepięciowe wraz z bezpiecznikiem topikowym. Bezpiecznik ten chroni listwę w przypadku uszkodzenia zabezpieczenia przeciwprzepięciowego.

Do listwy zasilającej należy podłączać urządzenia o sumarycznej mocy i poborze prądu nieprzekraczających wartości maksymalnych podanych na tabliczce znamionowej listwy. Zaleca się wcześniejsze sprawdzenie maksymalnego poboru prądu w watach (W) urządzeń, które chcemy podłączyć do listwy/przedłużacza.

Kable HDMI

W przypadku kabli w HDMI 1.4 – 4096 × 2160, dla HDMI 2.0 – również 4K, dla kabli HDMI 2.1 – aż 10K (10240 × 4320)

 • Sprawdź kabel na innym źródle oraz odbiorniku
 • Zmień gniazdo HDMI w odbiorniku

Huby

Do huba USB można podłączyć praktycznie każde urządzenie USB zasilane przez złącze USB-A: myszkę, klawiaturę, dysk zewnętrzny, kabel ładujący itp.

Nie, huby i adaptery marki SAVIO są urządzeniami typu Plug & Play i nie wymagają instalacji dodatkowego oprogramowania.

Nowoczesne laptopy coraz rzadziej wyposażone są w porty RJ45, adaptery SAVIO AK-55 i AK-56, po ich podłączeniu do laptopa poprzez złącze USB-A lub USB-C wyposażają go w złącze RJ45, dzięki czemu możliwe jest wpięcie kabla RJ45 i cieszenie się z dostępu do Internetu.

Kable USB

Kable USB-C 100W służą do ładowania wszystkich urządzeń wyposażonych w złącza USB-C, ale najlepiej sprawdzą się w ładowaniu urządzeń takich jak laptopy oraz tablety. Do ładowania takich urządzeń niezbędna jest również odpowiednia ładowarka, zapewniająca odpowiednią moc, np. 65W lub 100W ładowarka GaN.

Do samochodu

Transmitery

Funkcja ENC, redukuje szumy otoczenia podczas prowadzenia rozmowy, umożliwiając czystą rozmowę.

 • transmiter nadaje sygnał wyłącznie z gniazda AUX
 • ustaw taką samą częstotliwość w radiu i transmiterze (fale muszą być różne od odbieranych z zewnętrznych stacji radiowych)
 • sprawdź stan anteny samochodowej
 • sprawdź stan instalacji elektrycznej (układu ładowania), transmiter jest wrażliwy na zakłócenia zasilania
 • styki urządzeń elektrycznych są zużyte (np. trzeszczy podczas uruchamiania się wycieraczek, wciskaniu pedału hamulca lub sprzęgła)
 • uszkodzony plik na nośniku danych
 • sprawdź połączenie BT z telefonem
 • transmiter włożony do rozgałęźnika gniazda zapalniczki
 • sprawdź czy gniazdo zapalniczki jest sprawne (najczęściej bezpiecznik jest do wymiany)

Dla telefonu

Adaptery

 • czy telefon posiada standard zgodny z danym adapterem, np.: MHL, OTG, USB C,
 • czy kabel jest zgodny ze standardem ładowania telefonu

Ładowarki

W ładowarce LA-06 zastosowane są technologie Quick Charge 3.0 oraz Power Delivery 3.0, co przekłada się na nawet 4 razy szybsze ładowanie urządzeń.

Tak, ładowarka jest wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia: przeciążeniowe, przeciwzwarciowe i przeciwprzegrzaniowe, które wpływają na wysokie bezpieczeństwo jej użytkowania.

Tak, ładowarka jest wyposażona w dwa, niezależne porty ładowania, dzięki czemu możliwe jest równoczesne ładowanie dwóch urządzeń.

Tak, twój telefon zostanie poprawnie naładowany samemu dobierając odpowiednie parametry prądu ładowania.

Na szybkość ładowania smartfona będzie miało wpływ kilka rzeczy. Istotna jest wydajność prądowa ładowarki (oraz użyte w niej technologie szybkiego ładowania), przewód zasilający telefon oraz możliwości ładowania smartfona.

 • Przed ładowaniem upewnij się, że gniazdko (230V) jest sprawne
 • Wypróbuj inny kabel do ładowania
 • Sprawdź stan gniazda w telefonie, czy nie jest czymś zabrudzone/zatkane, sprawdź czy jest sprawne

Odwróć ładowarkę w gniazdku lub zmień na inne gniazdko

 • Przed ładowaniem upewnij się, że gniazdko jest sprawne
 • Wypróbuj inny kabel do ładowania
 • Sprawdź stan gniazda w telefonie, czy nie jest czymś zabrudzone/zatkane, sprawdź czy jest sprawne

Klawiatury

 • Sprawdź klawiaturę na innym urządzeniu, touchpad może być zabrudzony.
 • Naładuj baterię

Power banki

Powerbanki Savio posiadają baterie litowo-polimerowe o pojemności zależnej od modelu (10000 mAh lub 20000 mAh). Efektywność ładowania smartfona czy tabletu zależna będzie od wewnętrznych układów ładowania powerbanku i urządzenia, tego w jaką baterię jest wyposażone czy z jakiego kabla do ładowania korzystamy. Oznacza to, że część powyższej energii zostanie zużyta podczas ładowania urządzenia z wyjścia powerbanku zarówno w wewnętrznych obwodach elektronicznych urządzeń jak i przewodzi ładujących. Zwykle sprawność przekazywania energii z powerbanku do urządzenia będzie wynosić koło 80%, co oznacza, że przykładowy telefon z baterią litowo-polimerową o napięciu 3,7 V i pojemności 5000mAh będzie mógł być naładowany jedynie 3 razy – (20000 mAh * 0,8)/ 5000 mAh = 3,2.

Pojemność powerbanka wyrażona najczęściej w mAh (miliamperogodzinach) oznacza całkowitą sumę pojemności ogniw, w które powerbank jest wyposażony. Ilość miliamperogodzin wyraża zdolność akumulatora do dostarczenia prądu o określonym natężeniu w danym czasie. Pojemność dla ogniwa Li-Poly podawana jest przy średnim napięciu tej baterii o wartości 3,7 V. Oznacza to, że energia zgromadzona w pełni naładowanym ogniwie o pojemności 20000 mAh wynosi 72 Wh. Podczas ładowania urządzenia z powerbanku napięcie na jego wyjściu jest konwertowane do standardu USB o poziomie 5V (lub więcej w przypadku szybkiego ładowania). Dlatego dostępna pojemność dla portów wyjściowych powerbanku będzie inna przy napięciu 5 V: 72 Wh / 5 V = 14400 mAh. Po uwzględnieniu strat energii podczas konwersji napięcia w obwodach elektronicznych powerbanku, pojemność ta może być jeszcze niższa.

Głośniki

Długość czasu pracy głośnika uzależniona jest od ustawionej głośności i typu odtwarzanej muzyki. Do wytworzenia głośniejszego dźwięku przez membranę, głośnik potrzebuje więcej energii z wbudowanej baterii. Większy wydatek energetyczny związany jest również z wytworzeniem tonów niskich aniżeli wysokich. Dlatego czas działania podany na opakowaniu jest uśrednioną wartością dla:

  • maksymalnych nastaw głośności głośnika i sygnału z urządzenia nadawczego (np. smartfona) oraz,
  • dla utworów z dużą ilością basów.

Dla innych ustawień głośności oraz innego typu odtwarzanej muzyki, długość czasu pracy głośnika może znacznie się wydłużyć.

Kable USB

Kable USB-C 100W służą do ładowania wszystkich urządzeń wyposażonych w złącza USB-C, ale najlepiej sprawdzą się w ładowaniu urządzeń takich jak laptopy oraz tablety. Do ładowania takich urządzeń niezbędna jest również odpowiednia ładowarka, zapewniająca odpowiednią moc, np. 65W lub 100W ładowarka GaN.

 • czy telefon posiada standard zgodny z danym adapterem, np.: MHL, OTG, USB C,
 • czy kabel jest zgodny ze standardem ładowania telefonu

Słuchawki bezprzewodowe

W rzadkich przypadkach może dochodzić do problemu zatrzymania procesu ładowania powerbanku słuchawek na poziomie 80%. Taki efekt może pojawić się w przypadku ładowarek ze źle stabilizowanym napięciem wyjściowym lub jego dużymi tętnieniami. Proszę spróbować podłączyć urządzenie do innej ładowarki lub portu USB w komputerze z oznaczeniem SS lub „ikonką pioruna”.

1) Wyciągnij słuchawki z power banka. Usłyszysz komunikat „Power on” informujący, że słuchawki są włączone.

2) Upewnij się, że Twoje słuchawki nie są połączone z innym urządzeniem poprzez Bluetooth (np. smartfonem).

3) Wyłącz słuchawki za pomocą przyciśnięcia przycisku dotykowego zlokalizowanego na każdej ze słuchawek przez ok. 6 sek. Usłyszysz komunikat „Power off”.

4) Przyciśnij przez 8 sek. przycisk dotykowy zlokalizowany na każdej ze słuchawek.

5) Po prawidłowym sparowaniu się słuchawek usłyszysz komunikat „Connected”.

 • Słuchawki nie będą się ładować, aby poprawnie się ładowały musisz naładować wcześniej swój powerbank.
 • Tak, w przypadku nierównomiernego naładowania słuchawek. Poczekaj do pełnego naładowania obu słuchawek.
 • słuchawki nie są ze sobą sparowane (informacje dotyczące parowania słuchawek ze sobą ujęte są w instrukcji obsługi)
 • baterie w słuchawkach mogą być rozładowane, naładuj słuchawki
 • antena BT w słuchawce/słuchawkach są zakryte
 • antena BT w telefonie jest zakryta (np. w kieszeni)
 • włączone jest inne urządzenia BT w pobliżu i powoduje zakłócenia
 • telefon jest zbyt daleko od słuchawek
 • telefon jest włożony do etui z metalu lub innego tworzywa, które zakłóca lub blokuje przesyłanie sygnału
 • problemy związane z siecią, muzyka odtwarzana strumieniowo przez Internet
 • telefon obciążony aplikacjami działającymi w tle
 • niepoprawne kodeki muzyczne
 • Bluetooth w wersji 4.* posiada w swojej charakterystyce  opóźnienie  w przesyłaniu dźwięku
 • słuchawki nie są sparowane (informacje dotyczące parowania słuchawek ze sobą ujęte są w instrukcji obsługi)
 • sprawdź czy nie ma innych, włączonych słuchawek TWS w pobliżu

Do komputera

Adaptery

Nie, huby i adaptery marki SAVIO są urządzeniami typu Plug & Play i nie wymagają instalacji dodatkowego oprogramowania.

Nowoczesne laptopy coraz rzadziej wyposażone są w porty RJ45, adaptery SAVIO AK-55 i AK-56, po ich podłączeniu do laptopa poprzez złącze USB-A lub USB-C wyposażają go w złącze RJ45, dzięki czemu możliwe jest wpięcie kabla RJ45 i cieszenie się z dostępu do Internetu.

Nie. Urządzenie wymaga zasilenia z gniazda USB o odpowiednio dużej wydajności prądowej. Takie gniazda w komputerach zwykle oznaczone są jako „SS” lub/i ikonką błyskawicy. Odpowiedni port znajdziemy również w niektórych ładowarkach sieciowych.

 • Adaptery nie współpracują z systemem Windows 10

Problem z siecią?

 • sprawdź adapter na innym komputerze oraz innym kablu Ethernetowym
 • Adapter nie współpracuje z systemem Windows 10

Zawsze przed podłączeniem

 • upewnij się, że dysk jest sprawny
 • sprawdź czy dioda na zasilaczu jest włączona

Podstawki chłodzące

Podstawka COS-01 oferuje przepływ powietrza o wartości 70CFM, co przekłada się na realne spadki temperatur podzespołów o wartości rzędu 8-9 stopni Celsjusza (w zależności od modelu laptopa).

Odpowiedź jest prosta, używanie podstawki pod laptop zwiększa ergonomię pracy oraz obniża temperatury pracy podzespołów laptopa. Regulowany kąt nachylenia wpływa na wygodę użytkowania laptopa a samo podniesienie laptopa powoduje lepszą wentylację podzespołów wewnątrz urządzenia.

Listwy zasilające

Nie, listwy te wyposażone są w zabezpieczenie przeciwprzepięciowe wraz z bezpiecznikiem topikowym. Bezpiecznik ten chroni listwę w przypadku uszkodzenia zabezpieczenia przeciwprzepięciowego.

Do listwy zasilającej należy podłączać urządzenia o sumarycznej mocy i poborze prądu nieprzekraczających wartości maksymalnych podanych na tabliczce znamionowej listwy. Zaleca się wcześniejsze sprawdzenie maksymalnego poboru prądu w watach (W) urządzeń, które chcemy podłączyć do listwy/przedłużacza.

Pady

Tak, kontroler został wyposażony w dwa mocne silniczki wibracyjne które zapewnią niesamowite doznania podczas grania w Twoje ulubione produkcje.

By zainstalować urządzenie wystarczy podpiąć kabel USB do portu w komputerze lub w wypadku wersji bezprzewodowej podpiąć do portu odbiornik USB dołączony do zestawu. Urządzenie jest wyposażone w funkcję Plug and Play więc nie wymaga instalacji żadnego dodatkowego oprogramowania. Wszystkie potrzebne sterowniki pobiorą się i zainstalują automatycznie za pośrednictwem Twojego systemu operacyjnego.

Kable HDMI

W przypadku kabli w HDMI 1.4 – 4096 × 2160, dla HDMI 2.0 – również 4K, dla kabli HDMI 2.1 – aż 10K (10240 × 4320)

 • Sprawdź kabel na innym źródle oraz odbiorniku
 • Zmień gniazdo HDMI w odbiorniku

Huby

Do huba USB można podłączyć praktycznie każde urządzenie USB zasilane przez złącze USB-A: myszkę, klawiaturę, dysk zewnętrzny, kabel ładujący itp.

Nie, huby i adaptery marki SAVIO są urządzeniami typu Plug & Play i nie wymagają instalacji dodatkowego oprogramowania.

Nowoczesne laptopy coraz rzadziej wyposażone są w porty RJ45, adaptery SAVIO AK-55 i AK-56, po ich podłączeniu do laptopa poprzez złącze USB-A lub USB-C wyposażają go w złącze RJ45, dzięki czemu możliwe jest wpięcie kabla RJ45 i cieszenie się z dostępu do Internetu.

Kable USB

Kable USB-C 100W służą do ładowania wszystkich urządzeń wyposażonych w złącza USB-C, ale najlepiej sprawdzą się w ładowaniu urządzeń takich jak laptopy oraz tablety. Do ładowania takich urządzeń niezbędna jest również odpowiednia ładowarka, zapewniająca odpowiednią moc, np. 65W lub 100W ładowarka GaN.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Skontaktuj się z pomocą techniczną
Otwórz formularz

Formularz kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi. Zapoznałem się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych.