Serwis i wsparcie

Dziękujemy za zainteresowanie marką SAVIO. Wierzymy w wysoką jakość naszych produktów, dlatego dokładamy wszelkich starań, by jak najlepiej spełniały Twoje oczekiwania. Przygotowaliśmy dla Ciebie obszerną sekcję F.A.Q., gdzie w łatwy sposób znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat danego produktu. Jeśli informacje, które się tam znajdują, okażą się niewystarczające, skontaktuj się z działem serwisu i wsparcia.
Naszą misją jest zapewnienie Ci kompleksowego i satysfakcjonującego doświadczenia związanego z korzystaniem z przygotowanych przez nas rozwiązań, dlatego zawsze możesz liczyć na szybki i profesjonalny kontakt z naszej strony.

 

Gwarancja

Z dumą dostarczamy klientom produkty najwyższej jakości, dlatego zapewniamy kompleksową gwarancję na wszystkie zakupione urządzenia. Dbamy o to, aby akcesoria, które trafiają w Twoje ręce, wyróżniały się jakością, bezpieczeństwem i łatwością użytkowania. W przypadku, gdy będziesz mieć problemy z obsługą naszego produktu oferujemy profesjonalne wsparcie naszych specjalistów.

Na opakowaniu każdego produktu znajdziesz informację na temat gwarancji. Jeśli w trakcie jej trwania okaże się, że urządzenie zawiera wady, usuniemy je lub wymienimy produkt na nowy w przeciągu do 14 dni roboczych, licząc od daty dostarczenia urządzenia wraz z kopią dowodu zakupu. Kiedy zdecydujesz się na wysłanie przesyłki reklamacyjnej do nas, zawrzyj w niej szczegółowy opis usterki i sposób jej powstania. Ułatwi nam to pracę oraz przyspieszy naprawę bądź wymianę na nowy, wolny od wad produkt. Nie zapomnij o podaniu swoich danych adresowych oraz numeru telefonu.

Formularz kontaktowy

Reklamacje

W przypadku występowania problemów z naszymi produktami, najszybciej uzyskasz pomoc, kontaktując się ze sklepem, w którym go kupiłeś. Pamiętaj, żeby mieć ze sobą dowód zakupu. Jeśli wsparcie okaże się niewystarczające lub będziesz potrzebować dodatkowych informacji, skontaktuj się z nami. Reklamacje prosimy kierować na adres:
Najczęściej zadawane pytania

Gwarancja

Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń powstałych na skutek niewłaściwego użytkowania, uszkodzeń mechanicznych, zalania płynami, odwrotnie założonych baterii. Firma nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie pozostawione w urządzeniu akcesoria, dlatego przed wysyłką prosimy upewnić się, czy zostały z niego usunięte wszelkie własne karty pamięci, baterie, pendrive itp.
Pobierz kartę gwarancyjną

Do pobrania

Szukasz instrukcji obsługi, deklaracji zgodności lub katalogu produktów? Przejdź do sekcji pobierania plików
Zobacz więcej

Najczęściej zadawane pytania

Dla domu

Gaming

Chłodzenia CPU

Chłodzenia Frost, Frost Black oraz Vortex są kompatybilne z socketami i dla procesorów Intel są to LGA 1200/1151/1150/1155/1156/1700, a dla AMD są to AM3(+)/AM2(+)/FM2(+)/FM1/AM4.

Stacje ładujące do padów

Tak, stacja ładująca GCS-01 umożliwia ładowanie do dwóch kontrolerów w jednym czasie.

Diody sygnalizują o stanie ładowania kontrolerów. Jeśli dioda świeci się na czerwono, oznacza to, że kontroler jest w trakcie ładowania. Kolor niebieski sygnalizuje o pełnym naładowaniu urządzenia. Jeśli diody nie świecą się, oznacza to że, kontroler nie został wpięty do urządzenia.

Stację ładującą GCS-01 można podłączyć za pomocą kabla USB (umieszczonego w zestawie) do portu USB konsoli lub za pomocą ładowarki sieciowej (nie zamieszczona w zestawie) do gniazdka elektrycznego.

Podstawki chłodzące

Używanie podstawki pod laptop zwiększa ergonomię pracy oraz obniża temperatury działania różnych podzespołów laptopa. Regulowany kąt nachylenia wpływa na wygodę użytkowania laptopa, a samo podniesienie laptopa powoduje lepszą wentylację podzespołów wewnątrz urządzenia.

Pady

Nie, oprócz komputerów stacjonarnych i laptopów kontroler jest kompatybilny tylko z konsolą Playstation 3.

Słuchawki gamingowe

Aby skorzystać z efektu przestrzennego 7.1 należy pobrać oprogramowanie do słuchawek Vertigo oraz włączyć je przy jego pomocy.

Modele Forge, Stratus oraz Nexus posiadają dodatkowy adapter za pomocą, którego można podłączyć słuchawki z konsolą Xbox One, Series S,/X, PS4 i PS5.

Klawiatury gamingowe

Funkcja anti-ghosting jest dostępna zaraz po podłączeniu klawiatury do komputera, nie trzeba jej w żaden sposób aktywować.

Funkcja anti-ghosting w klawiaturach SAVIO umożliwia wciśnięcie wszystkich klawiszy w tym samym czasie.

Kable HDMI

W przypadku kabli w HDMI 1.4 – 4096 × 2160, dla HDMI 2.0 – również 4K, dla kabli HDMI 2.1 – aż 10K (10240 × 4320).

W przypadku, gdy obraz nie jest wyświetlany należy sprawdzić kabel na innym źródle oraz odbiorniku lub zmienić gniazdo HDMI w odbiorniku.

Myszki

W celu wymienienia panelu bocznego w myszy VALIANT wystarczy podważyć delikatnie od spodu myszy aktualnie zamontowany panel. Zestawy przycisków bocznych są zapinane za pomocą silnych magnesów więc nie potrzeba żadnych narzędzi do wymiany paneli.

Jeśli Twoje ślizgacze utracą swoje właściwości lub zniszczą się, możesz je bez problemu wymienić na komplet zapasowych ślizgaczy, który dołączony jest do zestawu. Podważ stare ślizgacze cienkim i ostrym narzędziem, oderwij je, a następnie usuń resztki kleju, które pozostaną na myszce. Po wyczyszczeniu powierzchni możesz nakleić nowy zestaw.

DPI myszy VALIANT można zmienić za pomocą przycisku znajdującego się powyżej scrolla. Predefiniowane wartości DPI to 800, 1600, 2400, 5000, 6200, 12400. Wartość można również dowolnie konfigurować za pomocą dedykowanego oprogramowania, dostępnego do pobrania na stronie: https://www.savio.net.pl/do-pobrania/.

Podświetlenie w myszy gamingowej HEX-R możesz zmienić za pomocą przycisku znajdującego się na spodzie myszy oznaczonego żarówką. Szybkie wciśnięcie przycisku zmieni efekt paska LED znajdującego się z tyłu, a długie przytrzymanie przycisku wyłączy podświetlenie całej myszy. Efekty oraz podświetlenie można dowolnie zmieniać i programować z pozycji dedykowanego oprogramowania.

Jeśli ślizgacze utracą swoje właściwości lub zniszczą się, możesz je wymienić na komplet zapasowych, który dołączony jest do zestawu. Podważ stare ślizgacze cienkim i ostrym narzędziem, oderwij je, a następnie usuń resztki kleju, które pozostaną na myszce. Po wyczyszczeniu powierzchni możesz nakleić nowy zestaw.

DPI myszy gamingowej HEX-R można zmienić za pomocą przycisku znajdującego się powyżej scrolla. Predefiniowane wartości DPI to 800, 1600, 2400, 3600, 5000, 12000. Wartość można również dowolnie konfigurować za pomocą dedykowanego oprogramowania dostępnego do pobrania na stronie: https://www.savio.net.pl/do-pobrania/.

Obudowy

Obudowy te umożliwią montaż 1x HDD (3,5”) oraz 3x SDD (2,5”) lub 2x HDD (3,5”) oraz 2x SDD (2,5”).

Sterowanie te odbywa się za pomocą pilota dołączonego do zestawu.

Tak, wszystkie te obudowy posiadają filtry przeciwkurczowe montowane na panelu górnym oraz piwniczce zasilacza. Dodatkowo model Raptor oraz Shadow z racji konstrukcji mesh posiada dodatkowe filtry na panelu przednim.

Maksymalna długość karty graficznej, która może być zamontowana w obudowach Shadow, Armor, Prime i Raptor to 340mm.

Tak, obudowy Prime oraz Raptor są dostosowane do montażu chłodzenia wodnego:
– na górze obudowy można zamontować chłodnicę w rozmiarze 120/240mm. Pod uwagę należy wziąć również wysokość pamięci RAM, w przypadku wyższych modeli montaż może okazać się niemożliwy.
– na tyle obudowy można zamontować chłodnicę w rozmiarze 120mm.
– na froncie obudowy można zamontować chłodnicę w rozmiarze 120/240/360mm.

Obudowy Prime oraz Raptor umożliwiają trzy warianty kontroli nad podświetleniem.
1. Jeżeli płyta główna wyposażona jest w złącze ARGB (5V) lub VDG (płyty główne Gibabyte), podświetleniem można sterować za pomocą dedykowanego oprogramowania płyty głównej np. Mystic Light od MSI.
2. Za pomocą przycisku RESTART lub LED (o ile obudowa komputera posiada dedykowany temu przycisk) umiejscowiony na górnej części obudowy.
3. Za pomocą pilota dołączonego do zestawu. Pilot zdalnego sterowania działa na fale radiowe, dzięki czemu można dostosować pracę oraz kolor podświetlenia wentylatorów nawet z większej odległości. Do poprawnego działania pilota należy wybrać tryb ręczny.

Obudowa komputerowa wyposażona jest w zestaw wentylatorów kształtujących przepływ powietrza w jej wnętrzu. Nagłe zwiększenie hałasu dobiegającego z wnętrza obudowy może być związane ze zwiększoną prędkością obracających się wentylatorów – przyczyny należy szukać w zwiększonej temperaturze podzespołów komputerowych.

Jeśli zwiększony hałas pochodzący z obudowy ma charakter drgań, należy upewnić się, czy wentylatory są odpowiednio dokręcone do obudowy. Nie należy dosuwać obudowy do elementów umeblowania, mogących wpadać w rezonans lub drgania.

Inne

Nie, urządzenie wymaga zasilenia z gniazda USB o odpowiednio dużej wydajności prądowej. Takie gniazda w komputerach zwykle oznaczone są jako „SS” lub/i ikonką błyskawicy. Odpowiedni port znajdziemy również w niektórych ładowarkach sieciowych.

Audio

Dla AK-63:Czytnik SD dzięki USB 2.0 pozwala na Transfer danych do 480 Mb/s.

Dla AK-64: Czytnik SD dzięki USB 3.0 pozwala na Transfer danych do 5 Gb/s.

Podłącz czytnik kart do wolnego portu USB w komputerze/laptopie. Sterowniki zawarte są już w systemie Windows. Litera stacji dysków zostanie przypisana przez system Windows automatycznie. Gdy na karcie pamięci trwa zapis/odczyt danych, należy poczekać, aż zostaną one zakończone przed odłączeniem urządzenia.

Czytnik kart SD pozwala odczytywać dane na komputerze/laptopie. Jeśli Twój komputer/laptop nie ma wbudowanego narzędzia do odczytu danych z karty, wówczas musisz zaopatrzyć się w zewnętrzny czytnik kart SD. To niewielkie urządzenie podłączysz za pomocą zwykłego złącza USB.

Adaptery

Dla AK-63:Czytnik SD dzięki USB 2.0 pozwala na Transfer danych do 480 Mb/s.

Dla AK-64: Czytnik SD dzięki USB 3.0 pozwala na Transfer danych do 5 Gb/s.

Podłącz czytnik kart do wolnego portu USB w komputerze/laptopie. Sterowniki zawarte są już w systemie Windows. Litera stacji dysków zostanie przypisana przez system Windows automatycznie. Gdy na karcie pamięci trwa zapis/odczyt danych, należy poczekać, aż zostaną one zakończone przed odłączeniem urządzenia.

Czytnik kart SD pozwala odczytywać dane na komputerze/laptopie. Jeśli Twój komputer/laptop nie ma wbudowanego narzędzia do odczytu danych z karty, wówczas musisz zaopatrzyć się w zewnętrzny czytnik kart SD. To niewielkie urządzenie podłączysz za pomocą zwykłego złącza USB.

Nie, huby i adaptery marki SAVIO są urządzeniami typu Plug & Play i nie wymagają instalacji dodatkowego oprogramowania.

Głośniki bluetooth

Tak, jest to możliwe dzięki technologii TWS (True Wireless Stereo). Po udanym połączeniu możesz cieszyć się jeszcze lepszą jakością dźwięku przestrzennego.

Nie, głośnik nie jest odporny na zanurzenia w wodzie. Ma on klasę wodoodporności IPX5, co oznacza całkowitą ochronę przed strumieniem wody płynącej z różnych kierunków z wydajnością do 12,5 litra na minutę. W praktyce głośnik będzie odporny w takich sytuacjach jak deszczowa pogoda lub zachlapanie.

Smartfon może być w linii prostej oddalony o 10 m od głośnika. Taka odległość nie będzie powodowała zakłóceń w odtwarzaniu muzyki. W przypadku, gdy głośnik używany jest wewnątrz budynku, odległość ta może być mniejsza ze względu na napotykane przeszkody np. ściany. Dzieje się tak, gdy sprzęt znajduje się w innym pomieszczeniu niż smartfon, z którego odtwarzany jest dźwięk.

Długość czasu pracy głośnika uzależniona jest od ustawionej głośności i typu odtwarzanej muzyki. Do wytworzenia głośniejszego dźwięku przez membranę, głośnik potrzebuje więcej energii z wbudowanej baterii. Większy wydatek energetyczny związany jest również z wytworzeniem tonów niskich aniżeli wysokich. Dlatego czas działania podany na opakowaniu jest uśrednioną wartością dla:

  • maksymalnych nastaw głośności głośnika i sygnału z urządzenia nadawczego (np. smartfona),
  • dla utworów z dużą ilością basów.

Dla innych ustawień głośności oraz innego typu odtwarzanej muzyki, długość czasu pracy głośnika może znacznie się wydłużyć.

Transmitery

Funkcja ENC w transmiterze Savio TR-14 redukuje szumy otoczenia podczas prowadzenia rozmowy, zapewniając czysty dźwięk.

Transmiter TR-11 W/B nadaje sygnał wyłącznie z gniazda AUX.

W przypadku, gdy muzyka jest przerywana lub trzeszczy należy:

 • ustawić taką samą częstotliwość w radiu i transmiterze (fale muszą być różne od odbieranych z zewnętrznych stacji radiowych),
 • sprawdzić stan anteny samochodowej,
 • sprawdzić stan instalacji elektrycznej (układu ładowania), transmiter jest wrażliwy na zakłócenia zasilania,
 • sprawdzić połączenie BT z telefonem.

Możliwe powody zaistnienia takiej sytuacji:

 • styki urządzeń elektrycznych są zużyte (np. trzeszczy podczas uruchamiania się wycieraczek, wciskaniu pedału hamulca lub sprzęgła),
 • uszkodzony plik na nośniku danych,
 • transmiter włożony do rozgałęźnika gniazda zapalniczki.

Gdy po wpięciu w gniazdo zapalniczki transmiter nie reaguje należy sprawdzić, czy gniazdo zapalniczki jest sprawne. Może się zdarzyć, że bezpiecznik jest do wymiany.

Słuchawki bezprzewodowe

Jeśli masz problem ze sparowaniem słuchawek SAVIO ANC-101 i ANC-102, postępuj według poniższych kroków.

1) Wyciągnij słuchawki z power banka. Usłyszysz komunikat „Power on” informujący, że słuchawki są włączone.

2) Upewnij się, że Twoje słuchawki nie są połączone z innym urządzeniem poprzez Bluetooth (np. smartfonem).

3) Wyłącz słuchawki za pomocą przyciśnięcia przycisku dotykowego zlokalizowanego na każdej ze słuchawek przez ok. 6 sek. Usłyszysz komunikat „Power off”.

4) Przyciśnij przez 8 sek. przycisk dotykowy zlokalizowany na każdej ze słuchawek.

5) Po prawidłowym sparowaniu się słuchawek usłyszysz komunikat „Connected”.

Nienaładowanie power banku wiąże się z tym, że słuchawki nie będą się ładować. Aby poprawnie się ładowały musisz naładować wcześniej swój power bank.

Tak, w przypadku nierównomiernego naładowania słuchawek jedna słuchawka może działać krócej lub dłużej od drugiej. Należy poczekać do pełnego naładowania obu słuchawek.

W przypadku, gdy dźwięk jest słyszalny tylko w jednej słuchawce oznacza, że słuchawki nie są ze sobą sparowane (informacje dotyczące parowania słuchawek ze sobą ujęte są w instrukcji obsługi).

Powody zaniku lub przerywania sygnału w słuchawkach:

 • baterie w słuchawkach mogą być rozładowane, naładuj słuchawki,
 • antena BT w słuchawce/słuchawkach jest zakryta,
 • antena BT w telefonie jest zakryta (np. w kieszeni),
 • włączone jest inne urządzenia BT w pobliżu i powoduje zakłócenia,
 • telefon jest zbyt daleko od słuchawek,
 • telefon jest włożony do etui z metalu lub innego tworzywa, które zakłóca lub blokuje przesyłanie sygnału,
 • problemy związane z siecią, muzyka odtwarzana strumieniowo przez Internet,
 • telefon obciążony aplikacjami działającymi w tle,
 • niepoprawne kodeki muzyczne.
 • Bluetooth w wersji 4.* posiada w swojej charakterystyce  opóźnienie  w przesyłaniu dźwięku
 • słuchawki nie są sparowane (informacje dotyczące parowania słuchawek ze sobą ujęte są w instrukcji obsługi)
 • sprawdź czy nie ma innych, włączonych słuchawek TWS w pobliżu
 • Wyłącz Bluetooth w urządzeniach nadawczych.
 • Naciśnij i przytrzymaj przyciski wielofunkcyjne umiejscowione na obydwu słuchawkach przez około 2 sek. w celu ich włączenia.
 • Naciśnij dwukrotnie przycisk wielofunkcyjny na jednej ze słuchawek w celu ich rozłączenia ze sobą. W tym momencie diody umiejscowione na słuchawkach zaczną świecić się naprzemiennie w kolorze niebieskim i czerwonym.
 • Naciśnij dwukrotnie przyciski wielofunkcyjny na lewej słuchawce w celu wskazania jej jako słuchawka główna. Słuchawki powinny sparować się ze sobą automatycznie. Dioda powiadomień na słuchawce lewej zacznie świecić się naprzemiennie w kolorze niebieskim i czerwonym, zaś podświetlenie na prawej słuchawce zgaśnie.
 • Słuchawki są prawidłowo sparowane i gotowe do użycia.

RTV

Adaptery

Nie, huby i adaptery marki SAVIO są urządzeniami typu Plug & Play i nie wymagają instalacji dodatkowego oprogramowania.

Nowoczesne laptopy coraz rzadziej wyposażone są w porty RJ45. Adaptery SAVIO AK-55 i AK-56 po podłączeniu do laptopa poprzez złącze USB-A lub USB-C wyposażają go w złącze RJ4. Dzięki temu możliwe jest wpięcie kabla RJ45 i cieszenie się bezproblemowym dostępem do Internetu.

Kable HDMI

W przypadku kabli w HDMI 1.4 – 4096 × 2160, dla HDMI 2.0 – również 4K, dla kabli HDMI 2.1 – aż 10K (10240 × 4320).

W przypadku, gdy obraz nie jest wyświetlany należy sprawdzić kabel na innym źródle oraz odbiorniku lub zmienić gniazdo HDMI w odbiorniku.

Switche i splittery

 • Minimalnie należy podpiąć 2 źródła (włączone), aby SWITCH działał poprawnie.
 • Urządzenia podpięte do SWITCHA muszą być włączone, aby SWITCH działał poprawnie.
 • CL-28 ma możliwość zasilania zewnętrznego z portu USB lub zasilacza (5V, 1A wymiary wtyczki: 3,94×1,2 mm).
 • SWITCH posiada zabezpieczenie przed kopiowaniem obrazu (HDCP). Sygnał z dekodera lub podobnych urządzeń może nie zostać przesłany.
 • Sprawdź czy kable HDMI są poprawnie podłączone.
 • Podłącz zasilanie do USB.
 • SPLITER posiada zabezpieczenie przed kopiowaniem obrazu (HDCP). Sygnał z dekodera lub podobnych urządzeń może nie zostać podzielony.

Piloty

W przypadku braku kodu do urządzenia w instrukcji spróbuj wyszukać kod automatycznie. Pilot połączy się z urządzeniem, którym chcesz sterować i dobierze najbardziej odpowiedni do niego kod. Kroki jakie należy wykonać zostały opisane w instrukcji na stronie 5.

W przypadku, gdy pilot nie reaguje należy sprawdzić baterie, gdyż mogą być rozładowane i wymienić je na nowe.

Nasze piloty stanowią doskonałą alternatywę dla oryginalnych pilotów dostarczanych przez producentów telewizorów. Jeśli więc bryła i układ klawiszy pilota Savio przypomina pilot oryginalny, powinien on działać bez zarzutu.

Klawiatury bezprzewodowe

Jeśli kursor porusza się w niekontrolowany sposób należy sprawdzić klawiaturę na innym urządzeniu, gdyż touchpad może być zabrudzony.

Jeśli klawiatura po włączeniu nie reaguje, zalecamy naładowanie baterii i ponowne uruchomienie.

Kable i adaptery

Adaptery

Nie, huby i adaptery marki SAVIO są urządzeniami typu Plug & Play i nie wymagają instalacji dodatkowego oprogramowania.

Nowoczesne laptopy coraz rzadziej wyposażone są w porty RJ45. Adaptery SAVIO AK-55 i AK-56 po podłączeniu do laptopa poprzez złącze USB-A lub USB-C wyposażają go w złącze RJ4. Dzięki temu możliwe jest wpięcie kabla RJ45 i cieszenie się bezproblemowym dostępem do Internetu.

Listwy zasilające

Nie, listwy LZ-07 i LZ-12 wyposażone są w zabezpieczenie przeciwprzepięciowe wraz z bezpiecznikiem topikowym. Bezpiecznik ten chroni listwę w przypadku uszkodzenia zabezpieczenia przeciwprzepięciowego.

Do listwy zasilającej należy podłączać urządzenia o sumarycznej mocy i poborze prądu nieprzekraczających wartości maksymalnych podanych na tabliczce znamionowej listwy. Zaleca się wcześniejsze sprawdzenie maksymalnego poboru prądu w watach (W) urządzeń, które chcemy podłączyć do listwy lub przedłużacza.

Kable HDMI

W przypadku kabli w HDMI 1.4 – 4096 × 2160, dla HDMI 2.0 – również 4K, dla kabli HDMI 2.1 – aż 10K (10240 × 4320).

W przypadku, gdy obraz nie jest wyświetlany należy sprawdzić kabel na innym źródle oraz odbiorniku lub zmienić gniazdo HDMI w odbiorniku.

Huby

Do huba USB można podłączyć praktycznie każde urządzenie USB zasilane przez złącze USB-A: myszkę, klawiaturę, dysk zewnętrzny, kabel ładujący itp.

Nie, huby i adaptery marki SAVIO są urządzeniami typu Plug & Play i nie wymagają instalacji dodatkowego oprogramowania.

Nowoczesne laptopy coraz rzadziej wyposażone są w porty RJ45. Adaptery SAVIO AK-55 i AK-56 po podłączeniu do laptopa poprzez złącze USB-A lub USB-C wyposażają go w złącze RJ4. Dzięki temu możliwe jest wpięcie kabla RJ45 i cieszenie się bezproblemowym dostępem do Internetu.

Kable USB

Kable USB-C 100W służą do ładowania wszystkich urządzeń wyposażonych w złącza USB-C, ale najlepiej sprawdzą się w ładowaniu urządzeń, takich jak laptopy oraz tablety. Do ładowania tego typu sprzętów niezbędna jest również odpowiednia ładowarka, zapewniająca konkretną moc, np. 65W lub 100W ładowarka GaN.

Do samochodu

Transmitery

Funkcja ENC w transmiterze Savio TR-14 redukuje szumy otoczenia podczas prowadzenia rozmowy, zapewniając czysty dźwięk.

Transmiter TR-11 W/B nadaje sygnał wyłącznie z gniazda AUX.

W przypadku, gdy muzyka jest przerywana lub trzeszczy należy:

 • ustawić taką samą częstotliwość w radiu i transmiterze (fale muszą być różne od odbieranych z zewnętrznych stacji radiowych),
 • sprawdzić stan anteny samochodowej,
 • sprawdzić stan instalacji elektrycznej (układu ładowania), transmiter jest wrażliwy na zakłócenia zasilania,
 • sprawdzić połączenie BT z telefonem.

Możliwe powody zaistnienia takiej sytuacji:

 • styki urządzeń elektrycznych są zużyte (np. trzeszczy podczas uruchamiania się wycieraczek, wciskaniu pedału hamulca lub sprzęgła),
 • uszkodzony plik na nośniku danych,
 • transmiter włożony do rozgałęźnika gniazda zapalniczki.

Gdy po wpięciu w gniazdo zapalniczki transmiter nie reaguje należy sprawdzić, czy gniazdo zapalniczki jest sprawne. Może się zdarzyć, że bezpiecznik jest do wymiany.

Dla telefonu

Adaptery

 • czy telefon posiada standard zgodny z danym adapterem, np.: MHL, OTG, USB C,
 • czy kabel jest zgodny ze standardem ładowania telefonu.

Ładowarki

W ładowarce LA-06 zastosowane są technologie Quick Charge 3.0 oraz Power Delivery 3.0, co przekłada się na nawet 4 razy szybsze ładowanie urządzeń.

Tak, ładowarka jest wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia: przeciążeniowe, przeciwzwarciowe i przeciwprzegrzaniowe, które wpływają na wysokie bezpieczeństwo jej użytkowania.

Tak, ładowarka jest wyposażona w dwa, niezależne porty ładowania, dzięki czemu możliwe jest równoczesne ładowanie dwóch urządzeń.

Tak, telefon zostanie poprawnie naładowany, samoistnie dobierając odpowiednie parametry prądu ładowania.

Na szybkość ładowania smartfonu będzie miało wpływ kilka rzeczy. Istotna jest wydajność prądowa ładowarki (oraz użyte w niej technologie szybkiego ładowania), przewód zasilający telefon oraz możliwości ładowania smartfonu.

 • Przed ładowaniem upewnij się, że gniazdko (230V) jest sprawne.
 • Wypróbuj inny kabel do ładowania.
 • Sprawdź stan gniazda w telefonie, czy nie jest czymś zabrudzone lub zatkane oraz popatrz, czy jest sprawne.

W przypadku, gdy ładowarka po podłączeniu do gniazda piszczy, odwróć ładowarkę w gniazdku lub zmień na inne gniazdko.

 • Przed ładowaniem upewnij się, że gniazdko jest sprawne.
 • Wypróbuj inny kabel do ładowania.
 • Sprawdź stan gniazda w telefonie, czy nie jest czymś zabrudzone lub zatkane oraz czy jest sprawne.

Klawiatury

Jeśli kursor porusza się w niekontrolowany sposób należy sprawdzić klawiaturę na innym urządzeniu, gdyż touchpad może być zabrudzony.

Jeśli klawiatura po włączeniu nie reaguje, zalecamy naładowanie baterii i ponowne uruchomienie.

Power banki

Power banki Savio posiadają baterie litowo-polimerowe o pojemności zależnej od modelu (10000 mAh lub 20000 mAh). Efektywność ładowania smartfonu czy tabletu zależna jest od wewnętrznych układów ładowania power banku, od baterii urządzenia oraz kabla wykorzystywanego do ładowania. Oznacza to, że część powyższej energii zostanie zużyta podczas ładowania urządzenia z wyjścia power banku zarówno w wewnętrznych obwodach elektronicznych urządzeń, jak i przewodzi ładujących. Zazwyczaj, sprawność przekazywania energii z power banku do urządzenia wynosi około 80%. Oznacza to, że przykładowy telefon z baterią litowo-polimerową o napięciu 3,7 V i pojemności 5000mAh może być naładowany jedynie 3 razy – (20000 mAh * 0,8)/ 5000 mAh = 3,2.

Pojemność power banku wyrażona najczęściej w mAh (miliamperogodzinach) oznacza całkowitą sumę pojemności ogniw, w które power bank jest wyposażony. Ilość miliamperogodzin wyraża zdolność akumulatora do dostarczenia prądu o określonym natężeniu w danym czasie. Pojemność dla ogniwa Li-Poly podawana jest przy średnim napięciu tej baterii o wartości 3,7 V. Oznacza to, że energia zgromadzona w pełni naładowanym ogniwie o pojemności 20000 mAh wynosi 72 Wh. Podczas ładowania sprzętu przy pomocy power banku napięcie na jego wyjściu jest konwertowane do standardu USB o poziomie 5V (lub więcej w przypadku szybkiego ładowania). Dlatego dostępna pojemność dla portów wyjściowych power banku jest inna przy napięciu 5 V: 72 Wh / 5 V = 14400 mAh. Po uwzględnieniu strat energii podczas konwersji napięcia w obwodach elektronicznych power banku, pojemność ta może być jeszcze niższa.

Głośniki

Długość czasu pracy głośnika uzależniona jest od ustawionej głośności i typu odtwarzanej muzyki. Do wytworzenia głośniejszego dźwięku przez membranę, głośnik potrzebuje więcej energii z wbudowanej baterii. Większy wydatek energetyczny związany jest również z wytworzeniem tonów niskich aniżeli wysokich. Dlatego czas działania podany na opakowaniu jest uśrednioną wartością dla:

  • maksymalnych nastaw głośności głośnika i sygnału z urządzenia nadawczego (np. smartfona),
  • dla utworów z dużą ilością basów.

Dla innych ustawień głośności oraz innego typu odtwarzanej muzyki, długość czasu pracy głośnika może znacznie się wydłużyć.

Kable USB

Kable USB-C 100W służą do ładowania wszystkich urządzeń wyposażonych w złącza USB-C, ale najlepiej sprawdzą się w ładowaniu urządzeń, takich jak laptopy oraz tablety. Do ładowania tego typu sprzętów niezbędna jest również odpowiednia ładowarka, zapewniająca konkretną moc, np. 65W lub 100W ładowarka GaN.

 • czy telefon posiada standard zgodny z danym adapterem, np.: MHL, OTG, USB C,
 • czy kabel jest zgodny ze standardem ładowania telefonu.

Słuchawki bezprzewodowe

W rzadkich przypadkach może dochodzić do problemu zatrzymania procesu ładowania power banku słuchawek na poziomie 80%. Taki efekt może pojawić się w przypadku ładowarek ze źle stabilizowanym napięciem wyjściowym lub jego dużymi tętnieniami. Proszę spróbować podłączyć urządzenie do innej ładowarki lub portu USB w komputerze z oznaczeniem SS lub “ikonką pioruna”. Ten zabieg powinien pomóc rozwiązać problem.

Jeśli masz problem ze sparowaniem słuchawek SAVIO ANC-101 i ANC-102, postępuj według poniższych kroków.

1) Wyciągnij słuchawki z power banka. Usłyszysz komunikat „Power on” informujący, że słuchawki są włączone.

2) Upewnij się, że Twoje słuchawki nie są połączone z innym urządzeniem poprzez Bluetooth (np. smartfonem).

3) Wyłącz słuchawki za pomocą przyciśnięcia przycisku dotykowego zlokalizowanego na każdej ze słuchawek przez ok. 6 sek. Usłyszysz komunikat „Power off”.

4) Przyciśnij przez 8 sek. przycisk dotykowy zlokalizowany na każdej ze słuchawek.

5) Po prawidłowym sparowaniu się słuchawek usłyszysz komunikat „Connected”.

Nienaładowanie power banku wiąże się z tym, że słuchawki nie będą się ładować. Aby poprawnie się ładowały musisz naładować wcześniej swój power bank.

Tak, w przypadku nierównomiernego naładowania słuchawek jedna słuchawka może działać krócej lub dłużej od drugiej. Należy poczekać do pełnego naładowania obu słuchawek.

W przypadku, gdy dźwięk jest słyszalny tylko w jednej słuchawce oznacza, że słuchawki nie są ze sobą sparowane (informacje dotyczące parowania słuchawek ze sobą ujęte są w instrukcji obsługi).

Powody zaniku lub przerywania sygnału w słuchawkach:

 • baterie w słuchawkach mogą być rozładowane, naładuj słuchawki,
 • antena BT w słuchawce/słuchawkach jest zakryta,
 • antena BT w telefonie jest zakryta (np. w kieszeni),
 • włączone jest inne urządzenia BT w pobliżu i powoduje zakłócenia,
 • telefon jest zbyt daleko od słuchawek,
 • telefon jest włożony do etui z metalu lub innego tworzywa, które zakłóca lub blokuje przesyłanie sygnału,
 • problemy związane z siecią, muzyka odtwarzana strumieniowo przez Internet,
 • telefon obciążony aplikacjami działającymi w tle,
 • niepoprawne kodeki muzyczne.
 • Bluetooth w wersji 4.* posiada w swojej charakterystyce  opóźnienie  w przesyłaniu dźwięku
 • słuchawki nie są sparowane (informacje dotyczące parowania słuchawek ze sobą ujęte są w instrukcji obsługi)
 • sprawdź czy nie ma innych, włączonych słuchawek TWS w pobliżu

Do komputera

Adaptery

Nie, huby i adaptery marki SAVIO są urządzeniami typu Plug & Play i nie wymagają instalacji dodatkowego oprogramowania.

Nowoczesne laptopy coraz rzadziej wyposażone są w porty RJ45. Adaptery SAVIO AK-55 i AK-56 po podłączeniu do laptopa poprzez złącze USB-A lub USB-C wyposażają go w złącze RJ4. Dzięki temu możliwe jest wpięcie kabla RJ45 i cieszenie się bezproblemowym dostępem do Internetu.

Nie, urządzenie wymaga zasilenia z gniazda USB o odpowiednio dużej wydajności prądowej. Takie gniazda w komputerach zwykle oznaczone są jako „SS” lub/i ikonką błyskawicy. Odpowiedni port znajdziemy również w niektórych ładowarkach sieciowych.

Nie, adaptery CL-46, CL-47 nie współpracują z systemem Windows 10.

Gdy pojawi się problem z siecią w adapterze CL-24, należy sprawdzić adapter na innym komputerze oraz innym kablu Ethernetowym.

Adapter CL-22 nie współpracuje z systemem Windows 10.

Zawsze przed podłączeniem AK-07 należy upewnić się, że dysk jest sprawny i sprawdzić, czy dioda na zasilaczu jest włączona.

Podstawki chłodzące

Podstawka COS-01 oferuje przepływ powietrza o wartości 70CFM, co przekłada się na realne spadki temperatur podzespołów o wartości rzędu 8-9 stopni Celsjusza (w zależności od modelu laptopa).

Używanie podstawki pod laptop zwiększa ergonomię pracy oraz obniża temperatury działania różnych podzespołów laptopa. Regulowany kąt nachylenia wpływa na wygodę użytkowania laptopa, a samo podniesienie laptopa powoduje lepszą wentylację podzespołów wewnątrz urządzenia.

Listwy zasilające

Nie, listwy LZ-07 i LZ-12 wyposażone są w zabezpieczenie przeciwprzepięciowe wraz z bezpiecznikiem topikowym. Bezpiecznik ten chroni listwę w przypadku uszkodzenia zabezpieczenia przeciwprzepięciowego.

Do listwy zasilającej należy podłączać urządzenia o sumarycznej mocy i poborze prądu nieprzekraczających wartości maksymalnych podanych na tabliczce znamionowej listwy. Zaleca się wcześniejsze sprawdzenie maksymalnego poboru prądu w watach (W) urządzeń, które chcemy podłączyć do listwy lub przedłużacza.

Pady

Tak, kontroler został wyposażony w dwa mocne silniczki wibracyjne, które zapewnią niesamowite doznania podczas grania w ulubione produkcje.

Aby zainstalować urządzenie wystarczy podpiąć kabel USB do portu w komputerze. W przypadku wersji bezprzewodowej należy podpiąć do portu odbiornik USB dołączony do zestawu. Urządzenie jest wyposażone w funkcję Plug and Play, więc nie wymaga instalacji żadnego dodatkowego oprogramowania. Wszystkie potrzebne sterowniki pobiorą się i zainstalują automatycznie za pośrednictwem Twojego systemu operacyjnego.

Kable HDMI

W przypadku kabli w HDMI 1.4 – 4096 × 2160, dla HDMI 2.0 – również 4K, dla kabli HDMI 2.1 – aż 10K (10240 × 4320).

W przypadku, gdy obraz nie jest wyświetlany należy sprawdzić kabel na innym źródle oraz odbiorniku lub zmienić gniazdo HDMI w odbiorniku.

Huby

Do huba USB można podłączyć praktycznie każde urządzenie USB zasilane przez złącze USB-A: myszkę, klawiaturę, dysk zewnętrzny, kabel ładujący itp.

Nie, huby i adaptery marki SAVIO są urządzeniami typu Plug & Play i nie wymagają instalacji dodatkowego oprogramowania.

Nowoczesne laptopy coraz rzadziej wyposażone są w porty RJ45. Adaptery SAVIO AK-55 i AK-56 po podłączeniu do laptopa poprzez złącze USB-A lub USB-C wyposażają go w złącze RJ4. Dzięki temu możliwe jest wpięcie kabla RJ45 i cieszenie się bezproblemowym dostępem do Internetu.

Kable USB

Kable USB-C 100W służą do ładowania wszystkich urządzeń wyposażonych w złącza USB-C, ale najlepiej sprawdzą się w ładowaniu urządzeń, takich jak laptopy oraz tablety. Do ładowania tego typu sprzętów niezbędna jest również odpowiednia ładowarka, zapewniająca konkretną moc, np. 65W lub 100W ładowarka GaN.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Skontaktuj się z pomocą techniczną
Otwórz formularz

Formularz kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi. Zapoznałem się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych.