Recenzje/Testy

Którą mysz gamingową wybrać Valiant, Rift czy Hex-R?  

Recenzje/Testy Którą mysz gamingową wybrać Valiant, Rift czy Hex-R?  

Valiant, Rift czy Hex-R. Na którą mysz gamingową postawić? 

Mysz gamingowa typu Valiant, Rift lub Hex-R, to akcesorium elektroniczne, które zostało zaprojektowane specjalnie z myślą o graczach komputerowych. Tego typu produkt jest dedykowany szczególnie osobom, które potrzebują wysokiej wydajności oraz precyzji w swoich rozgrywkach. Szybkie i dokładne ruchy poruszania się, możliwość dostosowania przycisków pod konkretne akcje, ergonomiczny kształt oraz wysoki komfort użytkowania, to tylko niektóre z licznych zalet myszy gamingowej.

Którą mysz gamingową wybrać Valiant, Rift czy Hex-R?

Mysz gamingowa Valiant

Mysz gamingowa Valiant, to akcesorium stworzone specjalnie dla wymagających graczy. Wyróżnia ją zestaw 3 paneli bocznych, które dodatkowo są również wymienne. Dzięki temu możliwe jest zaprogramowanie dowolnego makro, aby użytkownik nie musiał szukać skrótów przycisków na klawiaturze. W przypadku tego produktu elektronicznego, niezawodność oraz precyzję zapewnia rozdzielczość od 200 do 12400 DPI i odświeżanie położenia do 1000 Hz. 

Którą mysz gamingową wybrać Valiant, Rift czy Hex-R?

Co więcej, przewagę nad innymi graczami gwarantuje niskie LOD oraz możliwość rejestracji ruchów myszki poruszającej się z prędkością do 5,58 m/s. Mysz gamingowa Valiant posiada pełne, programowalne i dwustrefowe podświetlenie, które stanowi ciekawy efekt wizualny. Warto również wspomnieć o wytrzymałym, plecionym przewodzie o długości 1,8m, który nie krępuje ruchów, a zapewnia dużą kontrolę nad akcesorium. 

Recenzja użytkownika

Mysz Valiant, to opcja dla graczy, dla których istotne jest posiadanie możliwości wyboru sprzętu dostosowanego do ich indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Dużą zaletą tego produktu gamingowego jest jego panel boczny, który zawiera dodatkowe przyciski w 3 wariantach. Dzięki temu, użytkownik może uzyskać do 10 w pełni programowalnych button’ów, co pozwala na nieskończone możliwości w przypisywaniu makr. Dodatkowo, istnieje możliwość zmiany wagi myszki poprzez obciążniki znajdujące się na jej spodzie. Warto zaznaczyć, iż akcesorium jest dość dużych rozmiarów, więc szczególnie gracze o większych dłoniach będą z niego bardzo zadowoleni. 

Mysz gamingowa Rift

Mysz gamingowa Rift występuje w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym oraz białym. Jej ogromną zaletą jest ultralekki design, który z pewnością spełni oczekiwania niejednego profesjonalnego gracza. Produkt posiada łączność bezprzewodową, dzięki której żadne kable nie pokrzyżują użytkownikom myszy planów rozbrojenia Spike’a w Valorancie. W zestawie znajduje się również kabel typu Paracord ze złączem USB-C.

Którą mysz gamingową wybrać Valiant, Rift czy Hex-R?

Rift wyposażona jest w sensor Pixart PMW 3325, który cechuje się rozdzielczością od 200 do 10000 DPI i odświeżaniem do 1000Hz. Wychodząc naprzeciw indywidualnym preferencjom użytkowników, mysz posiada unikatowy wygląd oraz charakter, dzięki możliwościom zmiany podświetlenia czy koloru. Stabilna, bezprzewodowa łączność 2.4 GHz i wytrzymała bateria o pojemności 600 mAh pozwalają uczestniczyć w nieprzerwanej rozgrywce przez ponad 60 godzin. 

Recenzja użytkownika

Rift, to mysz gamingowa o niewielkich rozmiarach, przeznaczona dla graczy, którzy cenią sobie swobodę ruchów podczas zmagań komputerowych. Jej dużą zaletą jest pełna bezprzewodowość i pojemna bateria, która zapewnia kilka dni długich sesji gamingowych. Do każdego zestawu dołączony jest kabel, który daje możliwość podładowania myszy, jak również wspiera jej działanie w trybie przewodowym. Warto zaznaczyć, iż jest ona bardzo lekka i sprawdzi się tym użytkownikom, którym zależy przede wszystkim na dużej zwinności. 

Mysz gamingowa Hex-R

Mysz gamingowa Hex-R, to produkt, który wyróżnia się niebanalnym designem i lekką, bo ważąca jedyne 79 g konstrukcją. Korpus wykonany w strukturze plastra miodu znacząco wpływa na poprawę komfortu ręki podczas grania. Co więcej, zapobiega także poceniu się dłoni podczas długich rozgrywek.

Którą mysz gamingową wybrać Valiant, Rift czy Hex-R?

Akcesorium gamingowe posiada ceniony przez wielu graczy sensor Pixart PMW 3327, który potrafi odczytać ruch ręki poruszającej się z prędkością 5,58 m/s i oferuje czułość na poziomie od 200-12000 DPI. Przy produkcji myszy Hex-R zastosowano mikroprzełączniki Huano Blue Shell na głównych klawiszach, co wydłuża czas ich pracy do 20 milionów kliknięć. 

Recenzja użytkownika

Hex-R, to mysz dla graczy, którzy lubią ciekawy design i znudzili się już tradycyjnie wyglądającymi rozwiązaniami. Korpus akcesorium posiada siatkę otworów w kształcie sześciokątów, spod których widoczne jest wnętrze oraz podświetlone logo Savio. Mysz jest niewielkich rozmiarów, o niewielkiej wadze. Warto również wspomnieć, że w skład jej wyposażenia wchodzi ceniony przez graczy sensor optyczny. Co więcej, posiada także bardzo miękki oraz elastyczny przewód, praktycznie niezauważalny podczas ruchów myszą. 

Którą mysz gamingową wybrać?

Przy wyborze myszy gamingowej, warto wziąć pod uwagę kilka głównych czynników i aspektów technicznych. Przede wszystkim należy sprawdzić czułość, czyli Dots Per Inch (DPI). Im wyższa wartość tego wskaźnika, tym mysz reaguje na mniejsze ruchy. Valiant posiada czułość na poziomie od 200 do 12400 DPI, Rift od 200 do 10000 DPI, a Hex-R od 200-12000 DPI.  

Którą mysz gamingową wybrać Valiant, Rift czy Hex-R?

Kolejnym aspektem są przyciski. Myszy gamingowe Savio posiadają dodatkowe przyciski, które można programować do różnych funkcji, takich jak skróty klawiszowe lub akcje w grach. Wybór akcesorium z odpowiednią ilością przycisków zależy od preferencji i rodzaju gier. Valiant została wyposażona w zestaw 3 wymiennych paneli bocznych montowanych na silne magnesy. Dzięki temu, gracz ma możliwość wyboru i zmiany panelu w dowolnym momencie. 

Równie istotne są kształt i rozmiar. Wygodne dopasowanie myszy do dłoni jest kluczowe w zmaganiach esportowych. Jeśli użytkownik posiada dużą dłoń, to większa mysz taka, jak np. Valiant zapewni komfortowe trzymanie oraz kontrolę. Z kolei dla użytkowników o mniejszych dłoniach, idealna będzie mysz Rift, a dla tych ceniących ciekawy design Hex-R. 

Kwestia okablowania lub bezprzewodowości zależy od indywidualnych preferencji graczy. Myszy gamingowe mogą być przewodowe lub bezprzewodowe. Te pozbawione kabla oferują większą swobodę ruchu, ale mogą wymagać ładowania lub wymiany baterii. W ofercie Savio znajdują się oba rodzaje, dzięki czemu każdy gracz znajdzie sprzęt najlepszy dla siebie. 

Niektóre myszy pozwalają na regulację wagi poprzez dodawanie lub usuwanie dodatkowych obciążeń. Tego typu udogodnienie zapewnia np. mysz Valiant, z której można wyjąć obciążniki w celu zmniejszenia jej ciężkości. Rift oraz Hex-R same w sobie są dość lekkimi sprzętami. 

Podsumowanie

Którą mysz gamingową wybrać

Wybór myszy dla gracza jest bardzo indywidualną kwestią i w dużej mierze zależy od indywidualnych preferencji. Oferta Savio zawiera szeroką gamę akcesoriów gamingowych, z których każdy użytkownik może wybrać produkt spełniający jego subiektywne wymagania.